achát


Kategorie

╰☆ achát ☆╮

Achát podporuje rovnováhu v těle i duši, přináší soustředěnost a odvahu udělat to, po čem toužíte. Odstraňuje negace z našich srdcí. Je také kamenem lásky, pomáhá v rozhodování a životní stabilitě. Používá se také jako podpůrný kámen při léčení kožních chorob, zažívacího ústrojí.

Achát bílý

Achát bílý je kamenem rovnováhy, nejen těla a duše, ale také aury. Pokud jste často bez nálady, může Vám tento kámen prospět ve zklidnění. Dodá Vám odvahu k činu. Posiluje také celkovou imunitu, což je v době zimního období velice přínosné. Zklidňuje také klouby a svaly.

Achát černý

Achát černý má krásné bílé proužky, proto je vhodný jako velice ochranný kámen. Přitahuje dobro a působí pozitivně proti zlu. Vytváří přírodní ochranný štít kolem těla svého nositele. Působí příznivě také při zvládání strachu a fobií.

Achát červený

Achát červený je vhodný na lásku, chtíč i touhu. Nejen tedy v lásce, ale i v ostatních oblastech života vyrovnává nepříznivé situace.

Achát dračí černý

Achát dračí v černé variantě působí krásnou dračí silou, ochrannou i posvátnou. Přitahuje dobro a odvrací zlo. Jako každý černobílý kámen slouží jako velice silný amulet. Podporuje odhodlání, kreativitu, zdravou bojovnost. Vhodný je také pro lidi žijící v toxickém vztahu, na odvahu z tohoto vztahu.

Achát dračí zelený

Achát zelený dračí nese v sobě sílu draka, vhodnou pro prosperující podnikání. V kombinaci s achátem žlutým dračím přináší i štěstí. Stejně jako achát mechový, přináší prosperitu a penízky. Používá se jako podpůrný kámen při léčení kožních chorob, zažívacího ústrojí. Dětem pomáhá v období růstu.

Achát dračí žlutý

Achát žlutý dračí prosvítí celý domov i svého nositele. Přináší klid a soustředění, přináší klid do duše, působí blahodárně proti zlu. Přináší také klidný spánek bez nočních můr.

Achát hnědý

Používá se k zakořenění a spojení se zemí, s živlem země. Působí stejně jako dřevo, čistí organismus od nečistot. Spojení se zemí má také kladný vliv na potenci mužů.

Achát mechový

Achát mechový je především kamenem prosperity. Pomáhá dobře se rozhodnout, pokud tápeme nebo stojíme na rozcestí života. Vhodný především pro podnikatele a všechny, kteří se snaží žít v blahobytu, ale stále se jim nedaří.

Achát modrý

Achát modrý ladí životní situace, přispívá k vyladění situací. Je zaměřen na sny a přání, ale také na čas. Je to kámen snů a tužeb.

Achát pastelový

Pastelový achát hraje všemi barvami, má velké zastoupení při pomoci svému nositeli. Podporuje štěstí, sny, lásku i zdraví. V kombinaci s jiným achátem umocňuje své působení.

Achát ohnivý

Ohnivý achát má v sobě element ohně, tedy je dobrý sluha, ale zlý pán. Pokud Vám má tento achát být ku pomoci, měli byste ho nosit a spojit se s ním po duchovní linii. Pak dodává jistotu, ochraňuje svého nositele, působí pozitivně na strachy, které postupně zeslabuje, až jsou tak malé, že si s nimi lehce poradíte. Vytváří ohnivý štít kolem Vás, přes který se zlo nejen nedostane, ale také je vráceno tomu, kdo ho vyslal. Nejsilnější účinky se přisuzují matnému, tedy neleštěnému ohnivému achátu.

Achát peříčkový

Jako peříčka chránící těla ptáků, i tento achát má ochranné vlastnosti. Dává do života lehkost a andělské vlastnosti, jako je láska a pochopení.

Achát růžový

Růžová je barva lásky, vřelé a klidné, proto se tento kámen hodí především pro ty, jež chtějí mít lásku vedle sebe. Pro šťastně zadané přináší prohloubení lásky, pro nezadané přináší klid v duši jako obranu před strachem z lásky. Velice dobře působí na stres a psychiku.

Achát stromečkový

Tento achát, stejně jako achát zelený a mechový, je zaměřen především na prosperitu. Ale nejen na ní, také na naše zdraví. Mírní příznaky infekcí, posiluje obranyschopnost, podporuje duchovní růst.

Achát šedý - Botswana

Základní achát, který se nijak nepřibarvuje, a působí velice klidným dojmem. Jeho kouřový vzhled má svůj důvod - brání svého nositele, ukrývá ho před negací a zlem, čistí negaci usazenou uvnitř těla nositele. Přináší vnitřní uspokojení. Traduje se, že achát šedý otevírá třetí oko, ale také pomáhá unaveným očím. Hodí se tedy pro každého, kdo má problémy s očima, blahodárně působí také na oční nervy.

Achát zelený

Achát zelený, stejně jako achát mechový, přináší prosperitu a penízky. Používá se jako podpůrný kámen při léčení kožních chorob, zažívacího ústrojí. Dětem pomáhá v období růstu.