BLÁZEN


První karta velké arkány, karta nazvaná Blázen a označení číslem nula, na některých sadách také označeno jako číslo 22, i když je první v řadě.

Zkusíme se nyní napojit na určitou kartu, ze sady, kterou jste si vybrali. Jak už název napovídá, bude se jednat o něco, co je nové, odvážné. Není to hloupý blázen, ale spíše nevědomý. Neví, co ho v životě čeká, očekává různá dobrodružství, na kterém ho mohou doprovázet přátelé, ale také se na ně může vydávat sám.

Je to karta odvahy, postupem v životě i v zaměstnání, něčím novým, co nám míří do života. Může to být i nový přítel, který však má rád dobrodružství nebo nás bere jako určité dobrodružství. Může to být první krok, když stojíme na rozcestí a nevíme, jakou cestou se máme vydat. Tato karta může představovat také miminko, které je na cestě nebo se na svou cestu teprve vydá.

Energie této karty je čistě bílá, nevinná, a přesto s tendencí lumpáren, recesí.

Pokud si vytáhnete jen tuto kartu na svou otázku, pak záleží na tom, jak svou otázku položíte. Časově je to trošku náročnější. Ptáme-li se na čas, pak může tato karta značit, že nemáme čas znát (proto číslo 0), nebo také tato karta patří znamení Blíženců, což se doba od 22. května do 21. června. Záleží na vás, co vám bude více vyhovovat.

V oblasti osobnosti symbolizuje tato karta člověka mladého duchem, toužícího po dobrodružství, po určitém poznání. Může to být student života, a přitom nezáleží na tom, kolik mu je. Tento člověk může být roztěkaný, nedotahujíce věci do konce. Člověk s hlavou v oblacích věčně objevující něco nového.

V lásce může představovat tato karta nového člověka, který míří do našeho života, ale také nevyzrálý vztah. V případě, že se ptáme na partnera, pozor na možnou nevěru, a nespokojenost ve svém životě. Pokud se zeptáme na věk tohoto člověka, pak se jedná o člověka mladého vnitřně, tedy zde bych se vyvarovala určení věku.

V práci to může znamenat postup, přechod na jiné pracoviště, obdržení nových, složitých úkolů. V podnikání pak nové klienty nebo zákazníky, nový směr podnikání, začátek podnikání.

A takto bychom mohli pokračovat dál, otázek je mnoho, které dají se položit, a také odpovědí je mnoho. Je to vždy na naší intuici, jak vnímáme tuto kartu v souvislosti s určitým člověkem nebo s námi samými.