CÍSAŘOVNA


Tuto kartu mám velice ráda, protože s sebou nese nejen těhotenství, ale také něco krásného, nového, svěžího.

Na každé ze sad, které mám nejraději, objevuje se matka, současná i budoucí. Je to karta matky přírody, která se chystá podarovat nás něčím novým, stejně tak je zde důležité lůno, které vydává svůj poklad.

Tedy pokud si vytáhnete tuto kartu, pak vězte, že vás čeká nejen těhotenství, pokud po něm toužíte, ale také mnoho nového do vašeho života. A jak to už s potomky bývá, přináší tato karta také malé starosti, na druhou stranu i pocit štěstí a spokojenosti.

Pokud zaměříme se na tarot keltských draků, pak vidíme v šatech vodopád, tedy očištění od všeho, co nám brání ve štěstí. Na to ukazuje i jiná sada, tarot snů, kde místo čisté vody je zobrazeno ovoce a klasy. Ovoce může být nahnilé (pokud si vytáhnete kartu vzhůru nohama), nebo naopak sladké a syté. Klasy od pradávna symbolizovali bránu hojnosti, čím žlutější, tím více se tato brána otevírá. I u karet necronomicon vidíme něco nového, lůno je ohraničeno ohněm, ze kterého matka vystupuje, aby ochránila své potomky. Lůno je symbolem narození, a nemusí se jednat jen o miminko, ale také zrod naší cesty, pokud stojíme na rozcestí, zrod krásného vztahu do života, který máme tendenci si hýčkat a chránit ho, zrod nové práce, která nás bude naplňovat.

Vidíte sami, že nejen symboly karet, ale také to, co je na nich vyobrazeno, může nám mnohé napovědět v odpovědi, kterou tarot přináší. Jistě najdete i jiné symboly na těchto kartách, které vám napoví mnohé o tom, jakým směrem se odpověď na vaší otázku povine.