dobročinnost

Těší mě pomáhat ostatním, a nadace dobrý anděl mě opravdu hodně oslovila. Mimoto přispívám i malému Tadeáškovi a jeho mamince, která na něho zůstala sama, a to nejen penízky, ale také v současné době desinfekcí, respirátory a nanorouškami, zajímavými hračkami spíše situovanými pro mentální a motorický rozvoj. Tadeášek má bohužel leukémii a péče o něho je opravdu velice náročná.

DOBRÝ ANDĚL

Ale zpět k dobrému andělovi. Děti jsou naše budoucnost, a nemocné děti - to není žádná budoucnost. My jsme rádi, že existuje organizace, která pomáhá právě rodinám s dětmi s onkologickým onemocněním. Je to záslužná činnost, tedy aspoň podle nás. Líbí se nám, že není přesně určená částka, nemusí se přispívat vždy (i když my přispíváme každý měsíc různou částkou), a skutečně se všechny věnované penízky dostanou do rukou těchto rodin. Stát se dobrým andělem může kdokoliv.

PATRON - ARA HYACINTOVÝ (ZOO Ústí nad Labem)

Od roku 2021 jsem patronem tohoto nádherného zvířete v uvedené zoologické zahradě. Dříve jsem přispívala především na Aru arakangu, ale protože ary chovám také, tak jsem pár let spíše vkládala do vlastní aráčků penízky (ary ararauny, ary zelenokřídlé a ary arakangy), ale hyacintového si zřejmě nikdy nepořídím, proto jsem se rozhodla stát se patronem a přispět tak na tohoto nádherného aráčka.

Nyní zpět k nadacím, které jsme také zvažovali s mým obchodním partnerem.

Ze všech nadací jsme si vybrali právě tuto, dříve jsme přispívali na Klokánka, uvažovali jsme i o nadaci Jakuba Voráčka, která pomáhá zase lidem s roztroušenou sklerózou. Protože já sama mám toto onemocnění, a vím, jak nevyzpytatelné může být, zvažuji osobně i tuto možnost, ale zatím nemám takové to světlo před sebou, abych byla naprosto přesvědčená, že chci pomáhat tímto směrem, tedy tímto způsobem těmto lidem. Třeba to ještě přijde, ale zatím je to jen ve formě zvažování. Sama pořádám pro tyto lidičky různé akce, grilovačky, toulky po zajímavých místech, bezplatnou konzultaci ohledně tohoto onemocnění, tedy zatím mám pocit, že dělám více, než jakýmkoliv finančním příspěvkem tímto směrem.