heliotrop


Tento velice krásný kámen se vyskytuje nejčastěji v barvě zelené s červenými skvrnami, nebo žilkami. Nebudeme se tedy zabývat jeho rozsáhlým využitím, ale soustředíme se především na kletby.

Kletbu můžeme si přinést do tohoto života z minulých životů, ale i ze života současného. Tyto kameny se používají na odstranění kletby, ale samozřejmě samotný kámen na to nestačí. Je potřeba mnoha dalších věcí, jako je vejce, svaté dřevo, černé a bílé svíce a mnoho dalšího. Používá se přesně 666 těchto kamenů. Jeden jediný kámen se pak odnáší a nosí jako talisman, aby se kletba nevrátila, nebo nebyla seslána jiná.

Jistě, kletbu může ve vzteku pronést kdokoliv, tento kámen nás však poté chrání před tím, aby k nám doputovala a nějakým způsobem nás ohrožovala nebo přivodila neštěstí. Kámen se volí vždy s co nejrozšířenější krvavou kresbou.

Pokud se jedná o rodinnou kletbu v určité linii, je třeba obdarovat každého z klanu jedním kamenem. Stává se pak osobním talismanem. Pokud by vám ho někdo odcizil, nebo jste ho ztratili, a někdo jiný ho našel, pak tohoto člověka moc velké štěstí nečeká, neboť část kletby zakleté do tohoto kamene na něj začne působit. Tedy má ochrannou složku pro nositele, pro kterého byl pečlivě vybrán, a propustnou složku pro toho, kdo by ho neoprávněně získal a ponechal si ho.