léčení minerály

Léčivé kameny (minerály) měly své kouzlo vždy, a vždy se používaly k pomoci při léčení. Tak, jako bylinky pomáhaly od pradávna, tak i ke kamenům se lidé obraceli s prosbou o uzdravení. Sloužily jako talismany, což bylo velice rozšířené, nebo se přikládaly na určité části těla a tam se nechaly působit. Vyráběly se z nich elixíry, které se přidávaly do koupelí.

Každý orgán má v přírodě svůj kámen, nebo kolekci kamenů, které se přikládají na meridiány, tedy energetické dráhy těla. Otáčejí se v přesném pořadí, aby tyto meridiány aktivovaly. Také se používaly na harmonizaci čaker, protože se věřilo, že každá nemoc je zakotvena v určité čakře, v určitém energetickém poli v těle.

Kdo chce léčit drahými kameny, minerály, musí mít trošku povědomí nejen o barvě orgánu, tedy s jakou barvou orgány spolupracují, ale musí také znát samotné účinky kamenů. Protože stejně jako u bylinek, i kameny se dá ublížit. V dávných dobách i v současné době, kdo se této metodě léčení věnuje, se vědělo, na co nejlépe kameny působí. Některé se daly použít i vnitřně, ale mnohé surové kameny jsou při požití jedovaté, tedy nedávají se ani do vody při koupeli, neboť kůží se dostává do těla mnoho škodlivin a jedů.

Nyní hodně lidí trápí covid, a i když neexistoval před stovkami let, byly nemoci na stejném bakteriálním základu, jako je právě covid. Na hlavu se tedy přikládal ametyst nebo křišťál, na srdce heliotrop a na plíce citrín. Na mírnou teplotu se používal obsidián mahagonový nebo černý, na horečku pak obsidián vločkový. Takto bychom mohli pokračovat dlouho.

I když je u kamene většinou napsáno, na jaké neduhy a nemoci kladně působí, každý člověk je jiný. Co působí na jednoho, nemusí působit na druhého. Proto je dobré volit nejen podle znalostí, ale také podle intuice a napojení na konkrétního člověka. Tedy co pomůže jednomu, druhému může uškodit.

Přesto léčba drahými kameny, minerály, polodrahokamy je velice účinná, i tak by člověk měl pamatovat na to, že je to jen podpůrná léčba, která by neměla nikdy nahradit lékařskou péči.