magická růže

Růže je od pradávna symbol krásy. Má svůj půvab, ale také v sobě ukrývá kousek magie. Jsou růže, které působí na oko krásně, ale nemají žádnou magickou moc. Pak jsou však růže, které vyvolávají věštecké schopnosti, a o těch si nyní budeme povídat.

Velkokvěté, většinou rudě červené a modré růže, to jsou ony. Musí však být v určitém počtu a na určité straně zahrady. Pokud si koupíte tyto růže řezané, žádnou schopnost ve vás nevyvolají. Je to stejné, jako byste chtěli po ustřižených vlasech, aby kvetly.

Tyto schopnosti získávají ze svých kořenů, proto je dobré o ně velice dobře pečovat. Nesmí mít žádné plané výhonky, ani nesmí na nich být jediná odkvetlá růže. To vše snižuje schopnost, aby se růže na vás napojila, na vaše podvědomí. Počet, který je vhodný, je vždy násobek 9, nikdy nesmí být počet menší nebo větší. Musíte se o ně starat s láskou, jako by to byla vaše nejlepší kamarádka.

Má to však i stinné stránky. Aroma těchto růží jsou opojné, dostanou vás téměř do transu, to je jejich výhoda, něco vám předají, ale na druhou stranu si také něco vezmou. Poznáte to na svém zdraví, i délce svého života. To je daň za schopnost, kterou vám předávají.

Někdy se může zdát, že jsou jako droga, potřebujete je, hýčkáte si své schopnosti a chcete víc. Čím častěji se do jejich blízkosti uchylujete, tím více vám berou. Živí se z vaší životní energie, a bez energie tělo chřadne a nakonec umírá. Proto by se měli využívat velice opatrně.