malachit


Tento kámen mám ze všech nejraději. Nevím proč, zelenou barvu moc ráda nemám, ale tato zelená mě uchvacuje. Je to velice magický kámen, spojen s živlem země. Je zvláštní, že právě tento kámen mě tak přitahuje, když můj hlavní živel je voda, a to nejen, že jsem narozena ve Štíru, tedy vodpouze pro členy klubuním znamení. Voda je ze všech elementů nejdokonalejší - existuje ve všech skupenstvích - pevném, plynném i tekutém. Dá se s ní hodně pracovat na očistu i ochranu, dají se z ní číst energie, dá se z ní předpovídat budoucnost. Ale malachit - to je jako magnet. A ten bych vám teď ráda blíže představila.

Je to jeden z kamenů, který vám může pomoci, ale zároveň může být nebezpečný, pokud ho neumíte správně využít, tedy jeho síly. Nikdy se nedělají z malachitu elixíry, a to ani do koupele, protože je jedovatý, pokud přijde do styku s vodou. Proto i při čištění je třeba dávat dobrý pozor, abyste se ho příliš při opláchnutí vodou nedotýkali. Tyto účinky se vyrušují, tedy jeho jedovatost, pokud jste si pořídili malachit tromlovaný, neboli leštěný. Ani leštěný kámen se nesmí používat pro přípravu elixírů, ale můžete ho nosit třeba jako andílka na krku, avšak pokud se vám kousek ulomí, raději ho vyhoďte, i když tento kámen je velice pevný, tedy je zde malý předpoklad jeho poničení. Proto také i já nabízím tento kámen pouze v leštěné formě, ať již andílků, nebo samotného kamene. Ale i malachit může se použít v určitých případech na přípravu elixíru, abyste čerpali jeho sílu. Pak stačí leštěný, ale i surový kámen dát do čisté sklenky, pod ní misku s vodou, a nepřímou metodou získat malachitovou vodu. Tímto způsobem se vám nedostane do těla nic škodlivého, jen jeho léčivé účinky.

Pokud se vám tento kámen líbí, určitě záleží na jeho nositeli, co mu přinese. Pokud je člověk zlý, pak zesílí tyto energie a přinese člověku ještě větší zlobu. Pokud však je člověk dobrý, pomáhá mu tento kámen na duchovní i pozemské úrovni, zesiluje toto dobro v člověku a přináší do jeho života štěstí.

Tedy malachit se vždy používal především jako ochranný talisman, ať již ve formě leštěného kamene, nebo andílka, který se nosil na krku, v blízkosti srdce. Traduje se, že žádné zlo pak na vás nemůže, protože jste pod nejvyšší ochranou. Musím říci, že anděl z tohoto kamene i u mě hodně rychle zmizí, a nestačím ho ani doplňovat.

Slouží také na detoxikaci organismu a duše, vtahuje do sebe negativní energie a nečisté látky.

Čištění tohoto kamene je jednoduché - položíme ho na ametyst nebo křišťál, případně na citrín, a necháme nabít na slunci. Na toto možná je nejvhodnější křišťál, protože ani ametyst, ani citrín přímé slunce nesnese. Slunce ubírá na barvě těmto polodrahokamům, ale ne na účinku. A malachitu naopak velmi prospívá.

Malachit je velice duchovní kámen, při jeho nošení se spojíte se svým duchovním průvodcem, jste vnímavější všemu, co nejde okem vidět, posiluje intuici a otevírá třetí oko. Otevírá také srdce, tedy pomáhá i v oblasti lásky. V neposlední řadě otevírá brány do minulých životů.

Tento kámen lze doporučit jako podpůrný léčebný prostředek (nošen na krku nebo na levé ruce) při léčení cukrovky, roztroušené sklerózy, veškerých autoimunitních onemocněních, na léčení psychiky, žaludku i jater, ale i při zánětu očního nervu nebo rakoviny.

Citliví jedinci se mohou potýkat při jeho nošení se silnějším bušením srdce, pak ho určitě nahraďte růženínem a tento kámen na svém těle nenoste.