minulost a nemoci III.


MANDLE

Příliš mnoho střežíme své soukromí, příliš se bojíme být ostatním na očích.

HLASIVKY

Souvisí s hlasem, tedy i problémy s hlasem mají stejný původ jako hlasivky, a tím je komunikace. Neumíte nebo nechcete komunikovat s ostatními, uzavíráte se do sebe a do svého vlastního světa.

HRTAN

Potíže s hrtanem poukazují na potíže s vyjadřováním. Nejde vám říci to, co byste chtěli říct, dusíte to v sobě a odmítáte to pustit ven.

HLTAN

Mnoho věcí jste již skousli, a toto pokračuje stále dál. Tato událost se vám vůbec nelíbila, rádi byste se zachovali jinak, ale nemohli jste. Je třeba stát si za svými názory. Také při hromadění majetku budete mít s tímto orgánem dříve nebo později potíže, proto zauvažujte, zda jsou peníze skutečně tím nejdůležitějším ve vašem životě.

SLIZNICE

Potíže se sliznicí poukazují na to, že nedokážete rozlišit svět fantazie a skutečnosti. Mnoho sníte, vznášíte se, ale nejste schopni žít v realitě.

PLÍCE

Plícemi dýcháme, při nemocech plic dýcháme za druhé (opičí láska), nebo naopak se nedokážeme sami rozhodovat a necháváme za sebe dýchat ostatní.

PRSA

Připadáte si neatraktivní, můžete pociťovat také žárlivost. To vše se odrazí v našich problémech a bolestech v oblasti prsou. Pokud bolí jen jedno, pak se soustřeďte na své děti. Levé prso značí holčičku, pravé chlapečka. Pokud tedy jedno prso pobolívá, cítíte v něm tlak, pak není něco v pořádku právě s vaším dítětem, které potřebuje vaší pomoc.

SRDCE

Problémy se srdcem souvisí s láskou, s láskou sebe samých, ale také s láskou, jakou dáváme či nedáváme ostatním. Problémy v oblasti srdce tedy hledejte v lásce, není vše tak, jak byste si představovali, ale nechcete s tím v současnosti nic dělat.

ŽALUDEK

Bolest v žaludku značí, že nám něco v žaludku leží, s něčím se nedokážeme vyrovnat. Jsme závislí na druhých a nedokážeme se sami finančně zabezpečit, nebo si to alespoň myslím.

JÁTRA

Toužíte příliš po moci, ale nevážíte si ostatních lidí. Hodnotíte velice, co je špatné a co je dobré, a nedíváte se na to objektivně. Příliš rychle odsoudíte některé lidi, aniž byste jim porozuměli.

ŽLUČ, ŽLUČNÍK

Pokud máte problémy v této oblasti, pak ukrýváte v sobě hodně hořkosti. Někdo vám ublížil a vy neumíte odpustit. Může se u vás projevit také agrese a změny nálad.

SLINIVKA BŘIŠNÍ

Nedokážete přijmout nabízenou lásku, nevidíte, že někdo vás má hodně rád, že stojí o vaší společnost. Máte vysoké nároky a jste zahleděni jen pouze sami do sebe.

STŘEVO TENKÉ

Problémy se střevy značí, že nedokážete zpracovat křivdy nebo různé dojmy. Nedokážete zpracovat kritiku, nedokážete ji přijmout.

STŘEVO TLUSTÉ

Zde se hromadí lakota, touha po moci, touha po uznání, po popularitě. Jste nastaveni na braní, ale nic nedáváte. Pokud se ještě objeví zácpa, myslete na to, proč je pro vás samozřejmostí jen brát.

STŘEVO TLUSTÉ ZÁNĚT - PRŮJEM - STŘEVNÍ CHŘIPKA

Toto se objeví vždy, když více dáváte, než berete. Když obětujete se pro druhé, váš život se stává jejich součástí a na sebe nemáte vůbec žádný čas. Raději pomáháte druhým, ale zapomínáte také na sebe a na odpočinek.

LEDVINY

Jako párový orgán ukazují na partnerské vztahy. Pokud nejste spokojeni v partnerství, začnou vás ledviny zlobit. Také pokud jste sami, či čekáte od partnera více, než byste měli.

MOČOVÁ TRUBICE

To je naše spojení se světem, který nejsme schopni vnímat. Naše duše v této části ukládá mnoho informací, pokud jsou s trubicí problémy, pak bychom se měli zaměřit na to, zda sami sobě skutečně věříme.

MOČOVÝ MĚCHÝŘ

Tento orgán označuje život. Pokud s ním máte problémy, máte problémy i se svým vlastním životem. Neumíte ho přijmout tak, jak přichází, takový, jaký je. Nebo neumíte přijmout partnera takového, jaký je.

VAJEČNÍKY

Zamyslete se nad svým dětstvím. Problémy s matkou již v dětství značí levý vaječník, problémy s otcem pravý. Nyní se vám ozývají bolesti, utrpěli jste v dětství nespravedlivost ze strany jednoho nebo obou rodičů, a je třeba to vše nyní vyřešit a odpustit.

DĚLOHA, POCHVA

Problémy v této oblasti říkají, že netoužíte po potomstvu, nechcete je přivést do světa, který se dle vašeho přesvědčení hroutí a nemá jistou budoucnost. Možná srdce po dítěti touží, ale vy sami toto dítě odmítáte.

MÍCHA

Problémy s míchou a mozkomíšním mokem značí hodnocení situací. Zabředáte do problémů, vše chcete vědět první, vše a všechny hodnotíte jen ze svého vlastního pohledu.

PÁNEV

Pánev poukazuje na to, jak se díváme na svět. Pokud pozitivně, je v této oblasti vše v pořádku. Pokud však jste pesimisté a nevěříte v lepší zítřky, pak vás tato oblast potrápí.

Zde se soustředíme na vše ostatní, mimo rukou a nohou, ty si necháme až naposled.

HRUDNÍK

Hrudník poukazuje na to, jak moc si připadáme důležití, jaký máme charakter. Při potížích s hrudníkem si moc nevěříte, netoužíte být první, netoužíte něco se svým životem udělat a jdete v závěsu ostatních.

BRÁNICE

Při problémech s bránicí máme potíže dýchat v našem životě, jít za svými sny a touhami.

ŠÍJE

Bolest v šíji značí vaši touhu někoho zlomit, ovládat ho, chtít ho. Nedíváte se na to, zda on to takto chce také. Nechte mu možnost rozhodnout se, zda to cítí stejně, jako vy, nebo zda od vás chce mít jednou pro vždy klid.

ŠTÍTNÁ ŽLÁZA

Představuje vaší akci a reakci, vaší aktivitu, vypořádání se s problémy, přijetí současné situace. Při nedostatečnosti chybí temperament, nemáte chuť do života. Při zvýšené funkci štítné žlázy naopak máte temperamentu nadbytek, ale neumíte ho správně využít.

KYČLE

Toužíte vykročit a udělat první krok, ale váš strach vám v tom brání, takže raději zůstanete stát na místě, místo, abyste něco udělali.

HÝŽDĚ

Nemůžete něco vydržet, již nemáte potřebnou trpělivost, již nechcete sedět jen na jednom místě a nic nedělat. Toužíte vzít život do svých vlastních rukou, toužíte také něco dokázat. Teď a tady.

KONEČNÍK

Neumíte se uvolnit, jste pod neustálým tlakem a napětím.