minulost a nemoci


HLAVA

Bolest hlavy začíná vždy, když používáte jen jednu polovinu mozku, když hodně přemýšlíte a myšlenky vám mnoho létají. Zkuste se zklidnit, můžete meditovat, hoďte starosti za hlavu. Naučte se více odpočívat.

VLASY

Vypadávají vám vlasy, často se vám mastí, máte lupy? To vše je zakotveno ve vašem postoji. Příliš se zabýváte starostmi, vše hodnotíte ze všech stran. Neumíte si užívat svobody a bezstarostnosti, neumíte ani na chvíli vypnout a přemýšlíte, jak co udělat. Stále se nějakými starostmi zabýváte.

MOZEK

Zdá se vám, že se váš mozek rozskočí? Bubnuje vám, a vy tu bolest nesnesete? Pak zapřemýšlejte nad svou komunikací s ostatními. Přemýšlíte, jak přijmou váš návrh, zda budete vydělávat, zda budete úspěšní? Nepřemýšlejte nad tím, protože to nijak neuspíšíte.

OBLIČEJ

Problémy s obličejem, jako výsev akné nebo vyrážky, signalizuje, že neumíte postavit se za své názory, neumíte být sami sebou. Nebojte obléknout si to, co máte rádi, i když se ostatní spíše ušklíbají, nebojte vyjádřit sami sebe. Nebudete spokojeni, pokud se budete sice líbit ostatním, ale nebudete se cítit ve své vlastní kůži.

ČELO

Bolest v oblasti čela je nepříjemná, ale je zapotřebí začít čelit tomu, co se vám nelíbí. Nebojte se konfrontace, ať je jakkoliv nepříjemná. Zkuste se více prosadit, a uvidíte, že vaše bolest zmizí.

OČI

Bolí vás oči a od počítače to není? Cítíte za nimi tupý tlak? Nebo vám často slzí zcela bez příčiny? Pak se bojíte podívat pravdě do očí, bojíte se odložit růžové brýle. Někdy je pravda bolestivá, ale je potřebná. Možná vidíte někoho v příliš jasném světle, a ono to tak není. Nebo se trápíte tím, čemu příliš nevěříte, že by se stát mohlo, a ztrácíte svou naději.

OČNÍ VÍČKA

Oční víčka skrývají skutečný stav vaší duše. Pokud je vaše duše radostná a v souladu s vaším tělem, pak v této oblasti nepocítíte žádný nesoulad. Pokud jsou víčka bolavá či povislá, pak není s vaší duší vše v pořádku a je na čase, abyste hledali a našli svou vlastní cestu zde na Zemi, by duše mohla se radovat.

NOS

Máte problémy s nosem, ucpává se vám, nebo máte jiné potíže? Možná se ucpává jedna nosní dírka více než druhá. Každopádně nos signalizuje vaši hrdost a důvěru. Pokud jsou s nosem problémy, pak se zamyslete nad tím, zda není na čase také vystrčit své drápky, zda jen se nepodbízíte či neděláte, co chtějí ostatní.

UŠI

Bolesti uší jsou zapříčiněny vaším neposloucháním. Něco prostě nechcete slyšet, nebo někdo nechce vyslechnout vás, a vy se tím trápíte.

ČELIST

Začala vás bolet čelist a vy přemýšlíte, čím jste onemocněli? Nemůžete třeba jen něco skousnout? Něco z minulosti, co se vám nyní připomnělo? Nebo v současné době se nemůžete přes něco přenést? Vneste do svého života lehkost a nechte vše plynout, zbytečně se nerozčilujte.

DÁSEŇ

Bolest dásně není nic příjemného. Pozbýváte důvěru v ostatní i sami v sebe, přestáváte věřit tomu, čemu jste ještě nedávno věřili. Objevují se překážky a vy již ničemu nevěříte. Pokuste se najít opět svou víru, a dáseň vaše se uklidní.

ZUBY

Každý zub má svůj orgán a bolesti zubů poukazují právě na tento orgán. Tím se ale budeme zabývat ve zvláštní kapitole později.

ZUBNÍ SKLOVINA

Máte porušenou zubní sklovinu a jste si jistí, že neděláte chybu ve svém jídelníčku? Pak se zaměřte na to, zda často ostatním neustupujete, zda dokážete také tvrdě jít za svým.

ZUBNÍ KAZ

Trpíte často na kazivost zubů, i když se snažíte o ně starat a pravidelně si je čistíte? Nepřesvědčuje vás snad někdo o svých názorech, nevnucuje vám své vlastní názory? Nepřejímáte tyto názory za vlastní? Nezrazuje vás někdo od vašich snů a plánů? To vše má vliv na kazivost našich zubů.

ZUBNÍ VÁČEK

Váček znamená vždy problém, který přetrvává hodně dlouho. Neumíte tento problém uchopit nebo vyřešit. Je stále s vámi a živí se vaší nejistotou. Odstraňte tento problém, ať již je z jakékoliv oblasti, a na tvorbu váčků můžete klidně zapomenout.

MRTVÝ ZUB

Objeví-li se mrtvý zub, pak příčinu hledejte ve svých zásadách. Možná zastáváte špatné názory, na sebe, na jiné lidi, na některé věci. Používáte to, co jste se naučili v dětství, ale vnitřně s tím nesouhlasíte. Vaše duše umírá a s ní také zub.

ZÁNĚT ZUBU

Podívejte se na svůj život a řekněte zcela upřímně, z čeho jste tak znechuceni. Pokud máte zánět v jedničkách či dvojkách nahoře, pak hledejte příčinu ve své vlastní rodině. Prostě něco vám není po chuti.

PARADENTÓZA

Nevěříte svým vlastním slovům, pokud má někdo jiný názor, tak se k němu přikloníte, i když se vám to nelíbí. Neumíte druhým říct svůj vlastní názor, tak ho někdy neřeknete vůbec.

CHUŤ

Toto není orgán, ale občas vás i chuť může potrápit. Zvláště, nemáte-li na něco chuť, nebo chuť něco dělat. Cítíte se vyčerpaní. Nebo můžete mít divnou pachuť v ústech. Vězte, že tato chuť či pachuť signalizuje vaší chuť po lásce. Pokud nemáte žádnou chuť, pak nechcete lásku ve svém životě. Naopak pokud je vaše chuť v pořádku, vy jíte více, než byste měli, pak vám láska velice ve vašem životě chybí, a vy to nahrazujete jídlem.

JAZYK

Pokud pobolívá jazyk, neumíte zcela vyjádřit své myšlenky a pocity. Ať již se bojíte, jak to ostatní přijmou, nebo máte v tomto směru blok z dětství, je třeba nebát se a říci na rovinu, co si myslíte, nebo co cítíte.

RTY

Máte problémy se svými rty? Cuká vám v nich? Nebo trpíte na opary? Horní ret představuje naše duchovní schopnosti. Pokud máte s tímto rtem problémy, pak nejdete správnou cestou a duchovní život se vám vzdaluje. Pokud máte problémy s dolním rtem, pak rádi byste byli smyslní, ale příliš si nevěříte. Pokud máte problémy s horním i dolním rtem, pak je na čase naučit se komunikovat a nebát se vyslovit svůj vlastní názor.

BRADA

Trápí vás bolesti brady? I když jste neutrpěli žádný úraz? Pak je třeba zamyslet se nad tím, co bolest působí. Náhlá bolest brady poukazuje jen na jediné - nedotahujete věci do konce, odcházíte od rozdělané práce, nejste cílevědomí. Nevadí, když něco nejde hned. Neumíte se prosadit nebo prosadit své názory, ať již z jakéhokoliv důvodu.

VOUSY

Vousy jsou odrazem toho, jak jste schopní klást důraz na důležité věci. Pokud tento důraz chybí, pak začnete mít se svými vousy problémy, od svědění až po lišeje.

V této části zaměřím se na horní polovinu těla. Rozdělíme tedy naše tělo od krku po pas. Zde se nacházejí také téměř všechny vnitřní orgány, těmi se ale budeme zabývat až ve třetí části.

ZADNÍ ČÁST

Celkově zadní část našeho těla vypovídá o naší minulosti, od našeho početí až po současnost. Můžeme tak specifikovat nejen problém jako takový, ale také období, kdy tento problém vznikl.

Začneme tedy určením času problému. Začneme u kostrče, která značí naše stádium před početím, tedy naše rodiče, jak se stavěli ke zplození nás samých. Toto určujeme pouze tehdy, když duchovní příčina nelze určit z bolesti, ale hledáme spíše vznik našich potíží - ať již s láskou, s penězi a dalšími oblastmi našeho života. Většinou, pokud nás něco někde bolí, ozve se bolest také v páteři, pak můžeme hledat vznik této bolesti časově. Pokud však nás bolí pouze páteř, pak nehledáme čas, ale důvod této bolesti, tedy naše vnitřní nastavení.

Představte si páteř jako takovou, od kostrče až po první krční obratel. Kostrč (coccyx) značí období, kdy se rodiče rozhodovali, zda nás zplodí, jak se k tomu stavěli a zda jsme byli chtění či nikoliv. Os sacrum se nachází pod prvním dolním obratlem, navazuje na kostrč a značí naše početí. Tedy jak milostné spojení naši rodiče prožívali. Pokud bolí tato dvě místa, pak stavíme se k početí stejně jako naši rodiče - levá strana bolesti je nechtění ze strany matky, pravá strana ze strany otce.

L5 - Nejspodnější obratel nad křížovou kostí značí naše narození. Tedy to, co jsme dostali do vínku právě v době našeho narození. Od tohoto obratle odvozujeme již čas. Obratlů počítáme celkem 24, tedy náš věk dělíme 24. Číslo, které nám vyjde, násobíme obratle. Uvedu příklad:

Je vám 48 let - tedy každý obratel jsou 2 roky. Zlobí vás obratel Th6, který je 12. od spodu. Vynásobíme dvěma roky a dojdeme na číslo 24. Tam vznikly naše problémy, tam je třeba hledat zdroj našeho neštěstí či nezdaru. Jeďte tedy po páteři odzdola nahoru, zde máte vypsány všechny obratle, jak je budete počítat (začínáme u L5 a končíme u C1):

Bederní - L5, L4, L3, L2, L1.

Hrudní - Th12, Th11, Th10, Th9, Th8, Th7, Th6, Th5, Th4, Th3, Th2, Th1 (k těmto obratlům jsou připojena žebra).

Krční - C7, C6, C5, C4, C3, C2, C1 (atlas)