Mandalky jsou krásná magická znamení. Jsou to obrázky, energetické zářiče, většinou malované do kruhu, aby se v nich energie držela a působila co nejdéle. Účel mandal je různý, a záleží na víře každého z nás. Někdo věří, že mandala přinese mu lásku, jiný touží po penězích, jiný po dobrém zdraví. Mandala má skutečně zázračnou moc, ale musíme jí věřit. Pokud nevěříme, nic se nestane, protože účinek si blokujeme v tu chvíli právě nevírou, a to je negativní energie. Je to tedy podpůrný prostředek na splnění našich snů.

Mandala dá se malovat na kůži, plátno, kameny, papír, prostě na vše, co máme po ruce. Stačí jen chtít malovat. Někteří z vás nyní řeknou si, že nemají talent na malování. Na malování mandal má talent každý. Nezáleží na tom, co je na ní namalováno, ale záleží na tom, s jakým prožitkem a láskou jí malujeme. Nejjednodušší mandaly jsou bezesporu tečkované. Můžete si vzít papír, voskovky, tempery, akrylové barvy, prostě to, s čím se vám bude malovat nejlépe. Důležité je začít. Zvolte si barvu a udělejte první tečku doprostřed. To bude základ vaší vlastní mandaly. Můžete z této tečky vytvořit motýlka, kytičku, nějaký symbol - tím, že budete přidávat další tečky okolo, některé silnější, jiné zase slabší. Můžete měnit barvy podle libosti. Některým lidem pomáhá, když si udělají kruhy kružítkem a do těchto kruhů zakreslují své tečky, malé čárky. Jistě pak mají estetickou mandalu, na druhou stranu ale je v ní mnohem méně energie. Energie vzniká v naší hlavě, v naší fantazii. Čím větší fantazii máme, tím více energie do mandaly vložíme. Můžeme se řídit významem barev. Pokud tedy to má být mandala na lásku, měla by převládat růžová a červená barva, na práci zase bílá, žlutá a zelená, na penízky zelená, na zdraví modrá a žlutá.

Nebo si vytvořte andělskou mandalu, kdy necháte se vést svým andělem, který vkládat vám bude myšlenky a tvary a barvy. I toto je cesta, k vlastnímu zklidnění, odpočinku.

Tak co, zkusíte si také vytvořit mandalu podle své vlastní fantazie? Moc ráda se na vaše výtvory podívám, pokud mi dovolíte nahlédnout na vaší úžasnou mandalu. Hlavně nikam nespěchejte, prožívejte to co nejvíce, vůbec nevadí, když se v půlce zastavíte, a k mandale se vrátíte později.

Já osobně kreslím mandaly na papír akrylovými pastely, nebo akrylovými barvami na lávové kameny. Láva má sílu vytahovat z nás bolest, pokud kameny dobře nahřejeme, a mandala toto umí také, ale v oblasti srdce nebo rozumu. Tedy tyto dva elementy se doplňují, kdy lávový kámen léčí tělo a mandala zase duši. A tělo a duše jsou velice propojené.