Reaguji na vaše četná přání, kdy se doma nudíte a nevíte, co uklovnit dobrého. Tak trošku ověřených receptíků, ať také zaměstnáte své žaludky. ☺

DOMÁCÍ BUCHTIČKY PRO MLSNÉ JAZÝČKY

MAKOVÉ, POVIDLOVÉ, DLE VLASTNÍ CHUTI, POTĚŠÍ VÁS I NÁVŠTĚVY, JEDÍ SE S CHUTÍ

Do teplého mléka (2,2 dcl) dáme 50 g cukru, 3 lžičky vanilkového cukru, špetku soli, 1/2 kostky droždí, necháme vzejít kvásek. Přidáme rozpuštěné máslo (60g) a 500 g mouky. 1 vejce a proděláme těsto. Necháme kynout cca 60 minut. Uděláme buchtičky, naplníme tím, co máme rádi a necháme ještě kynout cca 15 minut. Potřeme rozehřátým sádlem. Do té doby se nám rozehřeje trouba, kterou dáme na 180°C a pečeme cca 30 až 40 minut. Vyndáme, vyklopíme, zasukrujeme a papkáme. 

KOSAKEN KAFFEE DRINK 

Něco dobrého, čím potěšíte zejména dámy, ale ani pánové nepohrdnou. 

Vezmeme skleičku 0,3 litrů, do třetiny dáme salko, přidáme půl deci rumu, přidáme 3 lžičky instantního kafe (můžete i zrnkové, ale ty zrníčka vám budou dělat neplechu, budete jich mít plnou pusinu a to kazí požitek z této dobrůtky), navrch dáme šlehačku a posypeme grankem. Servírujeme s malou lžičkou, každý si tento nápoj promíchá sám. A bumbáme. Jednoduché, rychlé, chutné. 

Nouze naučila Dalibora housti, což takhle dát si domácí housky? Stačí jen maličko k tomu, a libá vůně line se z domu. Zkusíte také?

250 ml vlaždé vody, do které rozemneme 25 g droždí. Navážíme 400 g hladké mouky. Do vody s droždím dáme 50 ml oleje, lžičku cukru a lžičku soli, přisypeme mouku a uhněteme těsto. Necháme 30 minut odpočinout. Proděláme těsto a uděláme cca 8 housek. Zapneme troubu na 250°C, než se nahřeje, housky ještě dokynou. Potřeme olejem nebo vajíčkem, posypeme kmínem a dáme péct na 10 - 12 minut. Vyndáme, necháme vychladnout a papáme. Dobrou chuť.