oční klinika

1. část - návštěva oční lékařky

Na oční se čas od času dostanu, neboť při své nemoci je forma ataky zánět očního nervu. Každá ataka je jiná, cestuje mi z oka do oka, nikdy nepřichází do stejného oka. Problémem častých zánětů nervů je pak léčba kortikoidy, která vyvolává šedý zákal, a poškozuje oční nerv.

Je na čase vybrat si oční lékařku na stálo. Tak jsem si vybrala. Opět s lidským přístupem, s velkou profesionalitou, s pozitivní energií. 

Tentokrát bylo vyšetření opravdu důsledné, kdy se zkoumala nejen sítnice, ale také oční nerv a okolí očního nervu. Ale vše postupně.

Objednání bylo do dvou týdnů, což považuji za super rychlost, vezmu-li v úvahu, že se na vyšetření na poliklinice čeká i několik měsíců.

Prostředí bylo velice čisté, profesionálně vymalované, trošku mi neseděly bílé cihly, které lemovaly určité zdi, určitě bych je dotáhla na celou stranu zdi, ale to je jen detail, který nijak nepřekáží, ale přeci jen v mém perfekcionismu příliš nesedí. Ale jinak není na prostředí co vytknout.

Sestřička velice příjemná, i paní doktorka. Povídaly jsme si o možných komplikacích nemoci ve spojitosti právě s očima. Pak následovalo kapání do očí, které trošku pálilo, ale jen maličko, a jedno očičko si prostě dělalo, co chtělo, tak muselo být nakapáno znovu.

Samotné vyšetření proběhlo velice dobře, sítnice i okolí očního nervu bylo naprosto v pořádku, to samé oční nerv. Regenerace očí tedy za podpory archanděla Rafaela je na špičkové úrovni, vždycky jsem se na něho mohla spolehnout.

Je jasné, jak mi táhne na 50. rok života, tak nemůžu počítat s tím, že budu mít stále oči jako ostříž. Tedy k mírnému poškození zraku dochází, ale to už je problém věku, ne andílků.

Takže dostanu své první brejličky, už se na ně moc těším. Zhoršení zraku není drastické, a brejličky mi určitě budou moc slušet. Zatím jsem si nechávala vždy dělat jen bezdioptrické brýle na práci s počítačem, tak se zařadím mezi pravé brejlounky. Jaké si nakonec v polovině měsíce vyberu, nevím, ještě mě čeká detailní měření zraku a výběr skel a obrouček. Tak určitě vám sem hodím potom i fotečku.

Pokud toto čtete, a již vidíme fotečku s novými brejličkami, tak určitě pokračujete ve čtení, kde popisuji také návštěvu a výběr brejliček, v díle druhém. Pokud ne, pak si pár týdnů počkejte.