oční klinika

1. část - návštěva oční lékařky

Na oční se čas od času dostanu, neboť při své nemoci je forma ataky zánět očního nervu. Každá ataka je jiná, cestuje mi z oka do oka, nikdy nepřichází do stejného oka. Problémem častých zánětů nervů je pak léčba kortikoidy, která vyvolává šedý zákal, a poškozuje oční nerv.

Je na čase vybrat si oční lékařku na stálo. Tak jsem si vybrala. Opět s lidským přístupem, s velkou profesionalitou, s pozitivní energií.

Tentokrát bylo vyšetření opravdu důsledné, kdy se zkoumala nejen sítnice, ale také oční nerv a okolí očního nervu. Ale vše postupně.

Objednání bylo do dvou týdnů, což považuji za super rychlost, vezmu-li v úvahu, že se na vyšetření na poliklinice čeká i několik měsíců.

Prostředí bylo velice čisté, profesionálně vymalované, trošku mi neseděly bílé cihly, které lemovaly určité zdi, určitě bych je dotáhla na celou stranu zdi, ale to je jen detail, který nijak nepřekáží, ale přeci jen v mém perfekcionismu příliš nesedí. Ale jinak není na prostředí co vytknout.

Sestřička velice příjemná, i paní doktorka. Povídaly jsme si o možných komplikacích nemoci ve spojitosti právě s očima. Pak následovalo kapání do očí, které trošku pálilo, ale jen maličko, a jedno očičko si prostě dělalo, co chtělo, tak muselo být nakapáno znovu.

Samotné vyšetření proběhlo velice dobře, sítnice i okolí očního nervu bylo naprosto v pořádku, to samé oční nerv. Regenerace očí tedy za podpory archanděla Rafaela je na špičkové úrovni, vždycky jsem se na něho mohla spolehnout.

Je jasné, jak mi táhne na 50. rok života, tak nemůžu počítat s tím, že budu mít stále oči jako ostříž. Tedy k mírnému poškození zraku dochází, ale to už je problém věku, ne andílků.

Takže dostanu své první brejličky, už se na ně moc těším. Zhoršení zraku není drastické, a brejličky mi určitě budou moc slušet. Zatím jsem si nechávala vždy dělat jen bezdioptrické brýle na práci s počítačem, tak se zařadím mezi pravé brejlounky.

2. část - měření zraku a výběr brejliček

Tak mám za sebou spirometr i výběr brejliček. Celková doba mé návštěvy byla cca 2 hodiny, hold jsem velice náročný člověk. Chtěla jsem brejličky buď andělsky fialové, nebo Nebesky modré. Dalším výběrem bylo, zda zvolit brýle dvoje, na blízko a na dálku (i když na dálku to mám zatím celkem dobré, ale přeci jen minimální zhoršení zraku tam je), nebo zvolit jen jedny brejličky, které by byly kombinací obou variant. Zvolila jsem nakonec pouze jedny, s ochranou na počítač, tedy s více ochranami, pak musely splňovat ochranu proti poškrábání a musely být samozatmavovací. No není to se mnou vůbec lehké. Nakonec šlo vše skloubit dohromady a výsledek vidíte na přiložené fotečce.