test jantaru


Mezi prodejci se šíří umělý jantar, který na první pohled nepoznáte od pravého. Možná jste si někde koupili krásný kousek, náramek, náhrdelník nebo náušnice, a chtěli byste vědět, zda je skutečně pravý. Bohužel ani podle ceny to nepoznáte, ale můžete si sami udělat jednoduchý test pravosti.

Jantar, jak všichni víme, je zkamenělá pryskyřice a jako taková nahradit se svými vlastnostmi nedá. Nejen, že je jantar neskutečně lehký, ale také plave na povrchu, kdežto falešný klesá ke dnu, stejně jako minerály.

Vezměte tedy zhruba čtvrt litru studené vody, rozpusťte v ní 8 velkých lžic soli a vhoďte jantar do takto připravené lázně. Pravý jantar ihned vyplave na hladinu.

Pokud chcete obětovat kousíček jantaru, můžete ho zapálit, bude Vám vonět po borovici. Falešný Vám vonět rozhodně nebude.

Pokud nechcete rozebírat ze šperku kousky jantaru, abyste je podrobili této zkoušce, můžete vzít obyčejný odlakovat a kápnout na kousek jantaru. Nechte odpařit. Pokud bude po odpaření lepkavý, máte jantar falešný. Na pravém jantaru se Vám lepkavost neobjeví, ale může Vám na místě nánosu zčernat.

Všechny jantary, které mám v nabídce, prochází vždy testem pravosti. A to kousek po kousku, abych Vám mohla 100% zaručit pravost jantaru, který mám v nabídce.

Mnou nabízený jantar pochází z Ruska. V nabídce naleznete šperky z jantaru medového, černého i kombinaci hnědého a medového. Všechny šperky vyrábím ručně, co kus, to originál. 

Jantar je velmi dobrý pomocník při léčení nemocí, v případě bolesti položte jantar na postižené místo a nechte působit. 

Působí dobře také proti zlým silám. 

Do nabídky připravuji kolekci náramku a náušnic z jantaru. Náušničky budou z afroháčku z nerezové oceli (304), a náramek klasicky na elastomeru. Cena této kolekce bude 350 korunek. Na požádání mohu vyrobit kdykoliv (jantaru mám zatím dost).