sen č. 1

Byla jsem doma a hádala se s rodiči. Chtěla jsem něco poznat, něco zažít, ale rodiče byli proti tomu. Byli na mě tak závislí, že si nechtěli připustit, že bych je opustila. Ale já už byla plnoletá a myslela si, že mám právo vše vyzkoušet na vlastí kůži.

A tak jsem odešla z domova, bez jediného slova, tajně. Byla noc, ale já se nebála. Vzala jsem si s sebou doklady a pár věcí a vydala se vstříc dobrodružství.

Došla jsem až k lesu a přemýšlela, zda se jím vydat či nikoliv. Nakonec jsem se přeci jen do lesa vydala, ale byla jsem tak unavená, že jsem si lehla na mech a usnula.

Druhého dne ráno jsem se probudila, sluníčko už svítilo. Vstala jsem tedy a šla. Cestou jsem narazila na lesní studánku, u které stála zvířátka. Jakmile mě spatřila, rozutekla se do všech stran. Chvíli jsem tam jen tak stála a nakonec si opláchla alespoň obličej.

Šla jsem lesem, kde to nádherně vonělo. Cítila jsem svěží vánek a z korun stromů slyšela zpívat ptáky. Rozhlížela jsem se po korunách, zda některého nezahlédnu, ale nepodařilo se mi to. A tak jsem šla dál. Ze stromů vykukovaly veverky, jako by mě hlídaly na mé cestě do neznáma.

Šla jsem lesní cestou, a protože jsem měla celkem hlad, sbírala jsem borůvky a maliny. Náhle na mě padl smutek, tak jsem si začala zpívat písničku, kterou mě zpívala maminka, když jsem byla malá. Přepadl mě smutek ještě větší.

Došla jsem až na rozcestí, a najednou se mi nikam nechtělo. Kudy se mám dát? Nevěděla jsem. Zatoužila jsem vrátit se domů, ale když jsem se otočila, uviděla jsem zmiji. Jakoby mi říkala, že se už nemám kam vrátit, a že mám pokračovat. Ale kterou cestou se vydat? Zvolila jsem instinktivně cestu vpravo.

Najednou se kolem mě objevili bytosti, které by se dali nazvat anděly, a kynuli mi. Šla jsem za nimi, a nepřemýšlela, zda je to jen mámení. Věřila jsem, že mě dovedou někam, kde se mi podaří něco dokázat.

Odvedli mě z lesa ven a já uviděla v dáli domy, lesy a louky. Vydala jsem se vstříc budoucnosti, o které jsem doufala, že bude příznivá.