sen č. 15

Vše začalo krásným přátelstvím s mužem, se kterým mi bylo dobře. Chodili jsme na bowling, na pivko, do práce. Strašně dobře jsme si spolu rozuměli. Povídali jsme si o všem možném i nemožném, nacházeli jsme mnoho společných témat. Došlo i na téma sex. Nebyl jsem nakloněn vztahu mezi mužem a ženou, ale jak mu to říct? Vyhýbal jsem se tomuto tématu, jak se dalo.

Ale on o tom začal. Opatrně, lezlo to z něj jak z chlupaté deky, až došlo i na téma sexu mezi muži. Překvapil mě, také se mu líbili spíše muži, a když se mě jen tak lehce dotkl, projelo mnou vzrušení.

Asi to vycítil, tak se začal otevřeně bavit o lásce ke mně. Vsadil vše, dokonce i naše přátelství, a čekal, jak se zachovám. Oplatil jsem mu jeho náklonnost také letmým dotykem. Už jsme se od sebe nemohli odtrhnout. Zeptal se mě, zda bychom mohli být víc než jen přáteli a já mu dal souhlasnou odpověď.

Tak začala naše láska. Začali jsme spolu bydlet a v našem vztahu vládla harmonie, porozumění a láska. Lidé nás odsuzovali, ale to nám nevadilo. Nechtěli jsme si naše štěstí nikým nechat narušit.

Přišla i nabídka od mého přítele, nabídka na registrované partnerství. I když nám to spolu klapalo, nebyl jsem si tím zcela jistý. Kupodivu na mě přítel nenaléhal a nechal tomu volný průběh.

Měl jsem v práci malér a přítel se za mě postavil, a vzal všechno na sebe. I když bylo šéfovi jasné, že to nemohl udělat, rozhodl se jen pro pokárání. V tu chvíli jsem si byl jist, že s tímto člověkem chci strávit zbytek svého života.

Náš den D nastal. Vzali jsme se a byli tomu rádi. Hlavně nás potěšilo, že přišli i mí a jeho rodiče. Vím, že se museli hodně přemáhat. Když jsme stáli v hloučku i s rodiči, řekl jsem mámě a tátovi, že je miluju a že jsem rád, že přišli. Řekli mi na to, že chtějí jen mé štěstí a pokud to štěstí je po boku jiného muže, budou to respektovat. Rodiče přítele souhlasně kývali.

Naplánovali jsme si krásnou budoucnost a slíbili si, že ji vyplníme, ať to stojí, co to stojí.