sen č. 26

Byla u mě na návštěvě sestra. Zrovna dvakrát ji nemusím, ale přetrpěla jsem to. Nikdy jsem neměla gelové nehty, ale ona je měla celkem hezké, tak jsem se rozhodla, že si na ně také zajdu.

Objednala jsem se k jedné nehtové designérce i s dcerou. Udělala nám sice obyčejné, ale hezké nehty. Dívala jsem se na její práci a usoudila jsem, že to není zase až tak složité. Šikovná jsem, tak proč bych to nezkusila.

Zjišťovala jsem, co by mě to do začátku stálo. Nestálo to mnoho, peníze na to bych měla. Tak jsem si objednala rozjezdovou sadu, dala za ní dva tisíce a zkusila to na sobě. Výsledek byl hrozný. Vůbec se mi to nepovedlo, prsty okolo nehtů jsem měla pořezané od pilníku, ale nevzdávala jsem to.

Časem jsem se zdokonalila a také si objednala různé ozdoby. Dala jsem do toho padesát tisíc korun.

Začaly ke mně chodit klientky, zatím mé kamarádky, ale přivedly i své kamarádky a já začala vydělávat slušné peníze. Nehty jsem zdobila a malovala různé vzory a ornamenty, vypadaly jako umělecké dílo. Byla jsem se sebou spokojená.

Rozhodla jsem se tedy, že si na to udělám kurs, jen kvůli tomu, abych v tom mohla podnikat. Kurs proběhl bez sebemenších problémů. Dostala jsem certifikát a běžela ihned na živnostenský úřad pro živnostenský list. Vystavili mi ho a já si pronajala menší místnost v centru města.

Měla jsem toto své ministudio hezky zařízené, vymalované a čisté. Byla radost se po místnosti dívat. Klientky za mnou chodily od prvního dne, kdy jsem otevřela. Některé přišly na objednání, jiné to zkusily bez objednání.

Nevěděla jsem, kam dřív skočit. Začínala jsem pracovat za svítání a končila za setmění. Ale nevadilo mi to, byla jsem ráda, že mě to tak dobře jde.

Vydělala jsem si slušné peníze, ale to mi nestačilo. Začala jsem se zdokonalovat ve zdobení, absolvovala jsem kursy na různé techniky zdobení a nabízela více a více služeb.

Dostala jsem nabídku zúčastnit se soutěže o nejkrásnější nehty a neváhala ji využít. Dlouho jsem se připravovala, vzala jsem si s sebou svou nejlepší kamarádku, na které jsem nehty předvedla. Mé zdobení se líbilo. Umístila jsem se na krásném druhém místě a postoupila do mezinárodní soutěže. Opět jsem cvičila ve dne v noci, až jsem měla zdobení zdokonalené a vyrazila i na tuto soutěž. Ze všech zemí Evropy jsem se umístila na pátém místě a měla radost, že dělám radost ostatním.