sen č. 28

Tento sen pojednává o velkém vnitřním strachu. Byla jsem malá holčička, která měla spoustu kamarádů. Podnikali jsme společně spoustu věcí: hráli jsme fotbal, lezli po stromech, honili se a mnoho dalšího.

Nutno říci, že mě spíše přitahovali kluci, chtěla jsem s nimi být více než s holkami. Ty si hrály s panenkami a to mě nebavilo. Byla jsem takový malý uličník.

Lezli jsme na třešeň, když se pod stromem objevili starší kluci a chtěli nás sundat. My se ovšem jen tak nedali. Házeli jsme po nich třešně, které na ně padaly jako kulky. Byli celí červení.

Odešli a my měli klid. Věděli jsme, že je to jen hra, protože kdyby chtěli, mohli by za námi vylézt a sundat nás.

Po chvíli nás to tam nebavilo, tak jsme si šli kopat s mičudou. Byl krásný letní den, vše nádherně vonělo a bylo vedro na padnutí.

Chvíli jsme si jen tak kopali, až přišli ti velcí kluci, že si zahrají s námi. Nebyli jsme proti, vždyť jsme byli ze stejného sídliště.

Válcovali nás, jen co je pravda. Pak nás ale pozvali do klubovny, kam přinesli velkou polárku a všichni jsme se do ní pustili.

Bylo tam příjemně, ale bylo tam také mnoho malých pavouků. Měla jsem z nich velký strach. Ani nevím, kde se ten strach ve mně vzal.

Ti starší kluci to zpozorovali a začali ve svých hlavách vymýšlet ďábelský plán. Podívali se na sebe, a my znejistěli. Raději jsme řekli, že půjdeme zase ven.

Opět jsme vylezli na strom, a protože bylo opravdu horko, trhali jsme si třešně přímo do pusy. Po chvíli se tam opět ti starší kluci objevili. Zeptali se, zda můžou vylézt za námi na strom a my přikývli. Nečekali jsme od nich nic zlého. Jeden z nich měl však krabičku od sirek v ruce. Řekli jsme mu, že tam snad nebude kouřit. On odvětil, že ne, a otevřel ji před mýma očima. Z krabičky začal vylézat pavouk a já zpanikařila. Ani jsem nevěděla, co dělám, chtěla jsem se dostat od toho pavouka co nejdál. Skočila jsem ze stromu, ale zachytila jsem se o větev, a padala obličejem napřed. Nenapadlo mě nic jiného, než zkřížit ruce.

Dopadla jsem, a začala brečet. Cítila jsem strašnou bolest v zápěstí obou rukou. Kluci seskočili za mnou a snažili se zachránit situaci. Ale co dělat jiného, než to říct rodičům.

Přišla jsem domů, ale neřekla jsem to na ně. Řekla jsem, že mi uklouzla noha a já spadla ze stromu. Odvezli mě do nemocnice, kde jsem dostala na obě ruce sádry. Vypadala jsem strašně srandovně.