sen č. 45

 Byla jsem ještě dítě, když jsem potkala svého současného manžela. Dlouho to vypadalo, jako boj na ostří nože. Já nechtěla jeho a on nechtěl mě.

Vyrůstali jsme ve společném paneláku, na stejném patře. Kdykoliv jsme se viděli, posmívali jsme se jeden druhému, opovrhovali s sebou a dělali si samé naschvály.

On měl své kamarády a já své kamarádky. Raději jsme se před svými kamarády nepošťuchovali, protože když jsme s tím začali, říkali nám manželé.

V další etapě tohoto snu jsem už byla dospělá, měla dodělanou školu a on už pracoval. Jelikož už u nás nebydlel, zapomněla jsem na něj a on na mě asi také. Jezdil jen za rodiči, ale většinu času byl u nich a vídala jsem ho jen z okna. Měl známost a měl se ženit. Jeho nastávající také jezdila k jeho rodičům. Byla celkem hezká, měla dlouhé hnědé vlasy a velké hnědé oči. Byla štíhlá a tak na ní šlo těhotenství vidět.

Šla jsem ven s odpadky a potkala jsem jeho i v té době již jeho manželku. On si zapomněl něco u rodičů a ona mi nevěnovala ani pohled. Myslela si, že je jedinou královnou na celém světě. Dala by se nazvat sebestřednou husou. Pozdravila jsem ji, ale ona mi neodpověděla. Nestála jsem ji ani za odpověď.

Šla jsem tedy s prázdným košem domů, a přemýšlela, co na ní vidí. V domě jsme měli dveře "lítačky", rozrazila jsem je a padla mu do náruče.

Podívali jsme si navzájem do očí, přeskočila jiskra a on byl zmatený. Omluvila jsem se mu, ale on o omluvu nestál. Chvíli jsme si povídali, a já zjistila, že je s ní jen kvůli penězům jejího otce. Prý se do ní kdysi zamiloval, a když prokoukl, co je zač, byla těhotná. Ona o potratu nechtěla ani slyšet. Její otec zařídil svatbu a můj "milý" si ji vzal, aniž by chtěl. Myslel, že se změní, ale nestalo se tak. Byla velmi panovačná, přikazovala mu, s kým se může kamarádit a s kým ne, prohlížela mu facebook a zakazovala přátele.

Tehdy jsem pochopila, že je velmi nešťastný, i když pohádkově bohatý.

Dohodli jsme se, že spolu někdy zajdeme na kafe, ale v pracovní době, aby ona nevěděla. Ani nevím proč, ale souhlasila jsem.

Odjel s ní a já to nedokázala pustit z hlavy. Stále jsem na něj musela myslet. Měla jsem dovolenou a přemýšlela, jak ji využiji. Rodiče byli v práci. Někdo zvonil u dveří, myslela jsem, že je to má kamarádka od vedle. Jaké bylo mé překvapení, když tam stál "on".

Pozvala jsem ho dál a on mě objal a políbil. Řekl, že byl podat žádost o rozvod, že si uvědomil, že miluje jen mě. Prožili jsme vášnivé dopoledne. Už ani nikam nejel a zůstal u mě. Mým rodičům to očividně nevadilo, ani jeho. Po čase mě požádal o ruku a já přijala. Tento sen byla vlastně vzpomínka na již prožité.