sen č. 47

Byl jsem doma, ale cítil jsem se tak strašně osamocený, i když jsem měl kolem sebe svou rodinu. Má rodina mě milovala, tak jsem to alespoň cítil.

Žil jsem si vcelku poklidným životem, nebydlel jsem zrovna přepychově. V panelovém domě, kde jsme bydleli, jsem se často hádal se sousedy. Vlastně za mnou chodili si stěžovat na mou drahou polovičku a děti. Stále měli nějaké výhrady, tudíž jsem se ani domů netěšil.

Doma jsem měl vždy čistě naklizeno, teplé jídlo jsem dostal hned po příchodu z práce. To bylo ale to jediné.

Po příchodu z práce jsem se manželky zeptal, zda zaplatila nájemné a s tím související poplatky. Řekla mi, že zapomněla. Zapomínala ale poměrně často, tak jsem letěl na poštu, abych opět nemusel platit penále.

Vždy, když manželka náhodou nezapomněla na platby, chtěl jsem vidět účet, jelikož nás zadlužila tím, že mi vždy sdělila, že je vše zaplacené, a peníze skončily bůhví kde. Tak jsem si na to tak vzpomněl na cestě na poštu, a říkal jsem si, že jsem vlastně rád, alespoň se projdu.

Při zpáteční cestě jsem se zastavil za kluky v hospodě, abych se uklidnil, ale také abych si postěžovat. Ale znáte ty silácké řeči. Raději jsem je poslouchal jen na půl ucha.

Manželka na mě čekala netrpělivě, a hned jak jsem odemkl dveře, na mě spustila, kde jsem tak dlouho, a že mám na stole už studené jídlo. Nemohla si nevšimnout, že jsem už něco vypil, a začaly výčitky kvůli pár pivům.

Řekl jsem jí, že kdyby dělala, o co jsem jí požádal, tak bych nemusel vše zařizovat sám, a zůstal bych doma. Stále po mě ječela, tak jsem se neudržel a řekl jí, ať si najde práci. Vyčítavě se na mě podívala a řekla, že taky může jít k rodičům, když se mi to nelíbí. Podotkl jsem, že to byli právě její rodiče, kdo jí vyhodili z domu, právě proto, že nic nedělala a dřepěla doma. Ani mezi lidi nešla, seděla jen ve svém pokoji, nebo šla do knihovny.

Ale jakoby se práci vyhýbala, vše pro ni bylo sprosté, někde mnoho práce, jinde zase málo peněz. A tak seděla doma, a ani si práci nesnažila najít.

Urazila se, a odešla do ložnice, kde se zamkla. Nechal jsem jí tam, a šel si lehnout do obýváku. Ani jídlo jsem nesnědl, přešla mě chuť.