sen č. 50

Měla jsem přítele, o kterém jsem si myslela, že mě miluje. Trávili jsme spolu mnoho času, skoro každé odpoledne. Nikdy ale u mě nechtěl zůstat na noc. Pozvala jsem ho na večeři, ale odmítl s tím, že je vysoce postavený, proto se nemůže ukazovat v mé společnosti. Byla jsem do něj zamilovaná, a tak jsem tomu nepřikládala velký význam.

Jenže jednou jsem se probudit musela. Sešla jsem se s kamarádkou, které to připadalo divné. Nasadila mi brouka do hlavy, a začala jsem o tom přemýšlet. Došla jsem k názoru, že se zřejmě za mě stydí.

Netrpělivě jsem ho vyhlížela, ale on stále nepřicházel. Usoudila jsem, že mu do toho asi něco přišlo, posadila se před počítač a brouzdala po internetu. V tom zazvonil zvonek u mých dveří, a tam stál "on". Za zády držel nádhernou kytici růží. V tu chvíli jsem se mu vrhla kolem krku, a zapomněla na vše, co mě trápilo. Strávili jsme spolu opět krásné odpoledne, ležela jsem v posteli v jeho náruči. Ale něco jakoby mě zevnitř hlodalo, proto jsem se ho zeptala, zda se za mě stydí. Odpověděl, že ne, jak prý mě něco takového napadlo. Vyprávěla jsem mu o kamarádce, které jsem se svěřila, že mám tak báječného muže.

Odtáhl se ode mě a rozkřičel se na mě, proč o našem vztahu říkám někomu jinému. Bylo mi do pláče. Po tvářích mi tekly slzy jako hrachy. Nechápala jsem, proč se na mě zlobí. A v té zlosti to z něj vypadlo. Měl manželku. Ležela jsem na posteli jako opařená. Nikdy bych si přeci nezačala s ženatým mužem, a svou zásadu jsem porušila.

Začal mi vysvětlovat, že s manželkou mají oddělené ložnice, že spolu vlastně jen bydlí, o manželství nemůže být ani řeči. Žijí prý vedle sebe jen jako spolubydlící.

Přemýšlela jsem, jestli mu mám věřit. Vždyť mi celou dobu jen lhal. Ale milovala jsem ho, tak jsem mu věřit chtěla.

Odešel, a já okamžitě volala kamarádce, která přišla za chvíli. Vše jsem jí vylíčila, a ona mi dala jasnou odpověď. Prý pokud mi lhal takovou dobu, bude to dělat i dál. Láska, neláska, doporučila mi, se s ním rozejít.

Udělala jsem asi velkou chybu, ale zavolala jsem mu, ač byl večer, a vše s ním ukončila. Bolelo mě srdce, ale neviděla jsem jinou možnost.