sen č. 60

Vše začalo jako obvykle. Ráno jsem se probudil vedle své přítelkyně, a už jsem měl po náladě. Věděl jsem, že opět přijdou na řadu hádky. Vždy, když se vzbudila, začala mi něco vyčítat, nebo byla nevrlá, že jsem ji vzbudil.

Vyplnilo se mé podezření. Sotva otevřela oči, hned spustila. Tentokrát jsem ji ani neodporoval, posadil se na posteli a začal se oblékat. Nechtěl jsem se hádat. Už se mi to protivilo. Přemýšlel jsem o tom, zda by mi nebylo lépe samotnému. Nechtěl jsem být sám, samota mě tížila, potřeboval jsem společnost. Ale na druhou stranu, než tuhle společnost, to radši žádnou.

Připravil jsem si snídani a sedl si ke stolu. Vzal ranní noviny a začetl se do nich. Při nich jsem se nasnídal. Ani číst mě nenechala, spustila, proč už ji nemám rád. Neujišťoval jsem ji, že ji stále miluji, nebyla by to pravda. Když řekla, že tu nemusí být, otočil jsem se na ní a řekl, ať se klidně sebere a odejde. Stála jako opařená, takovou reakci nečekala. Po chvíli se vzpamatovala. Začala mě obviňovat z nevěry. Nebránil jsem se. To jí rozzlobilo ještě víc. Otočila se a odešla.

Pustil jsem se opět do čtení novin, ani jsem se nevzrušoval hlukem, který dělala ve vedlejším pokoji. Dočetl jsem, odložil noviny a šel do předsíně. Z věšáku jsem si vzal bundu, z botníku boty, a šel jsem do práce.

V práci bylo vše v pořádku, měl jsem tam spoustu kamarádů, tam mi bylo dobře. Udělal jsem si svou práci a ještě zašel s kluky na pivo. Seděli jsme dost dlouho, hodně toho vypili. Rozloučili jsme se po půlnoci. Šel jsem domů.

Doma jsem ani nerozsvítil světlo, lehl si do postele oblečený, a usnul. Když jsem se ráno probudil, má přítelkyně byla pryč. Na stole ležel dopis a klíče. Nemusel jsem ho číst, vím, co tam bylo napsáno.

Najednou mi spadl velký kámen ze srdce. Museli to slyšet snad i sousedé, jaká to byla rána. Cítil jsem se najednou zase svobodně. Žádné hádky, žádné výčitky. Stejně jsem si poslední dobou musel vše dělat sám, nepostarala se vůbec o nic.

Chtělo se mi radostí křičet, ale ovládl jsem se.

Šel jsem se osprchovat, a poprvé za dlouhou dobu, si zase ve sprše zpíval. Oblékl jsem se, nasnídal se a s chutí odešel do práce.