sodalit


Kategorie

Pro tento týden jsem zvolila tento kámen, neboť si ho u mě velice žádáte, a určitě si zaslouží také svou pozornost. Mé sodality jsou většinou z Brazílie, ale i na dalších místech se dají nalézt. Je to krásný kámen od světle po tmavě modrou barvu, často protkaný bílými plošky.

Je to kámen komunikace, který spojuje mysl a srdce v jeden celek. Je to také kámen intuice, kdy si ji můžeme zvýšit právě působením tohoto kamene, pokud se nosí na krku nebo v blízkosti srdce, případně na levé ruce, neboť je to ruka srdce.

Kamenem víry se nenazývá jen tak sám od sebe. Podporuje víru sama v sebe, člověk nejen věří tomu, co dělá, ale také dokáže jít za svými sny a touhami. Získává větší sebedůvěru, tedy více si věří, a pak nebojí se udělat cokoliv, co nosí ve svém srdci.

Je to jeden z kamenů, který dokáže pracovat s elektromagnetickým polem, a to ve všech směrech. Na jednu stranu ruší negativní vlny, na druhou stranu kolem svého nositele rozprostírá pozitivní energii. Dá se tedy použít také při zvládnutí a odstranění strachů, které v sobě nosíme.

Sodalit má v sobě sílu vodního živlu, který dokáže očistit od negací i od všeho, co nás trápí, od duševního smogu, tedy i krásně čistí naši duši i auru kolem nás.

Pokud ho položíte před televizi nebo počítač, pohlcuje elektromagnetické vlny a tím se dá zmírnit jejich vyzařování. Je tedy vhodný pro ty, kteří často pracují s počítačem nebo se dívají na televizi, a trpí pak následkem tohoto na bolesti hlavy.

V oblasti práce nebo lásky je také velice užitečný. Tento kámen dokáže stmelit lidi různého pohlaví, zaměření i smýšlení, a to se zejména ve vztazích velice hodí. A to nejen ve vztazích partnerských, ale také rodinných nebo pracovních. Jdete-li tedy na schůzku nebo pohovor, můžete si ho jako talisman vzít s sebou.

Jako kámen minulých životů pomáhá nám v současném životě pochopit, proč se nám děje, co se nám děje. Někdy nerozumíme svému strachu, nebo tomu, proč děláme stále stejné chyby. Rádi bychom pochopili svůj současný život, kdo jsme, kam směřujeme, co máme za úkol v tomto životě, a to v nás může právě sodalit probudit.

Používá se také v léčebné oblasti na pročištění těla a pročištění lymfatických cest i všech orgánů v těle. Většinou se přikládá na krční čakru, tedy do krční jamky, kde se nechá působit alespoň 40 minut každý den. Nebo se dá nosit na krku v různých tvarech - anděla, srdíčka, křížku, kamene - záleží na tom, který tvar je nám nejpříjemnější. Tím působí stále na krční čakru a postupem času stává se vaší součástí i dobrým pomocníkem. Dá se také přiložit na orgán, který vás zlobí.