strakapoud

Vždy mě velice zajímalo poselství, která nám andílci skrze své posly - ptačí opeřence - přinášejí. Věnuji se tomuto tématu už hodně dlouhou dobu, a když se u nás nějaký ptačí kamarád usadí, vždy to má svůj zvláštní význam. Tedy další, koho bych vám chtěla představit, je právě strakapoud (u nás se usadil strakapoud velký).

Zajisté se mnou budete souhlasit, že je to velký krasavec. Poznáte ho podle bíločerného fraku a černočervené čepičky a červené prdelky. Pozorovat ho je velice zajímavé. U nás se usadil strakapoudí klučina, proto ho zásobujeme ořechy, které má moc rád. Zahnízdil v našem starém ořešáku, a ke vchodu zalétává pro svou oblíbenou potravu. Je to trošku hlučnější ptáček, ale na druhou stranu je krásné probuzení vždy za jeho hlasitého volání.

Ale zpět k tomu, co nám tento ptáček může přinést do života, pokud se u nás usadí. Přináší nový rytmus našeho života, možná právě v tuto chvíli stojíme na rozcestí a přemýšlíme, jakou cestou se vydat, nebo zda cesta, kterou si chceme vybrat, je správná. Duchovním průvodcům zase přináší nový styl, jeho bubnování do kmenů stromů napovídá další možnost využití svých duchovních schopností, třeba skrze šamanské nebo jiné bubny. Je pravda, že já sama již dlouhou dobu nad takovým bubnem přemýšlím, ale stále se nemohu rozhodnout, zda by byl přínosem do mé, již tak velké, sbírky artefaktů a různých duchovních věciček.

Dále nám tento ptáček otevírá bránu do zcela jiných dimenzí. Nejen do širšího andělského světa a světa duchů, ale mnohem dále. Dimenzí je mnoho a člověk za jeden život všechny není schopen poznat. Čas od času se nám tedy otevírá zcela jiná dimenze, která skýtá nové možnosti našeho duchovního růstu.

Je to tedy velice zajímavý ptáček nejen pro svou velikost a krásu, styl života, ale také jako duchovní průvodce.