účinky léčivých kamenů

Najdete zde pouze kameny, které mám v nabídce, nebo je připravuji do nabídky.


╰☆ achát ☆╮

Achát podporuje rovnováhu v těle i duši, přináší soustředěnost a odvahu udělat to, po čem toužíte. Odstraňuje negace z našich srdcí. Je také kamenem lásky, pomáhá v rozhodování a životní stabilitě. Používá se také jako podpůrný kámen při léčení kožních chorob, zažívacího ústrojí.

╰☆Achát bílý ☆╮

Achát bílý je kamenem rovnováhy, nejen těla a duše, ale také aury. Pokud jste často bez nálady, může Vám tento kámen prospět ve zklidnění. Dodá Vám odvahu k činu. Posiluje také celkovou imunitu, což je v době zimního období velice přínosné. Zklidňuje také klouby a svaly.

╰☆Achát černý☆╮

Achát černý má krásné bílé proužky, proto je vhodný jako velice ochranný kámen. Přitahuje dobro a působí pozitivně proti zlu. Vytváří přírodní ochranný štít kolem těla svého nositele. Působí příznivě také při zvládání strachu a fobií.

╰☆Achát dračí černý☆╮

Achát dračí v černé variantě působí krásnou dračí silou, ochrannou i posvátnou. Přitahuje dobro a odvrací zlo. Jako každý černobílý kámen slouží jako velice silný amulet. Podporuje odhodlání, kreativitu, zdravou bojovnost. Vhodný je také pro lidi žijící v toxickém vztahu, na odvahu z tohoto vztahu.

╰☆Achát dračí zelený ☆╮

Achát zelený dračí nese v sobě sílu draka, vhodnou pro prosperující podnikání. V kombinaci s achátem žlutým dračím přináší i štěstí. Stejně jako achát mechový, přináší prosperitu a penízky. Používá se jako podpůrný kámen při léčení kožních chorob, zažívacího ústrojí. Dětem pomáhá v období růstu.

╰☆Achát dračí žlutý ☆╮

Achát žlutý dračí prosvítí celý domov i svého nositele. Přináší klid a soustředění, přináší klid do duše, působí blahodárně proti zlu. Přináší také klidný spánek bez nočních můr.

╰☆Achát hnědý ☆╮

Používá se k zakořenění a spojení se zemí, s živlem země. Působí stejně jako dřevo, čistí organismus od nečistot. Spojení se zemí má také kladný vliv na potenci mužů.

╰☆Achát mechový ☆╮

Achát mechový je především kamenem prosperity. Pomáhá dobře se rozhodnout, pokud tápeme nebo stojíme na rozcestí života. Vhodný především pro podnikatele a všechny, kteří se snaží žít v blahobytu, ale stále se jim nedaří.

╰☆Achát ohnivý ☆╮

Je spojen s živlem ohně, dodává sílu a odvahu, pomáhá při různých rozhodnutí, pokud člověk stojí na rozcestí a nemůže se rozhodnout.

╰☆Achát pastelový ☆╮

Pastelový achát hraje všemi barvami, má velké zastoupení při pomoci svému nositeli. Podporuje štěstí, sny, lásku i zdraví. V kombinaci s jiným achátem umocňuje své působení.

╰☆Achát ohnivý ☆╮

Ohnivý achát má v sobě element ohně, tedy je dobrý sluha, ale zlý pán. Pokud Vám má tento achát být ku pomoci, měli byste ho nosit a spojit se s ním po duchovní linii. Pak dodává jistotu, ochraňuje svého nositele, působí pozitivně na strachy, které postupně zeslabuje, až jsou tak malé, že si s nimi lehce poradíte. Vytváří ohnivý štít kolem Vás, přes který se zlo nejen nedostane, ale také je vráceno tomu, kdo ho vyslal. Nejsilnější účinky se přisuzují matnému, tedy neleštěnému ohnivému achátu.

╰☆Achát peříčkový ☆╮

Jako peříčka chránící těla ptáků, i tento achát má ochranné vlastnosti. Dává do života lehkost a andělské vlastnosti, jako je láska a pochopení.

╰☆Achát růžový ☆╮

Růžová je barva lásky, vřelé a klidné, proto se tento kámen hodí především pro ty, jež chtějí mít lásku vedle sebe. Pro šťastně zadané přináší prohloubení lásky, pro nezadané přináší klid v duši jako obranu před strachem z lásky. Velice dobře působí na stres a psychiku.

╰☆Achát stromečkový ☆╮

Tento achát, stejně jako achát zelený a mechový, je zaměřen především na prosperitu. Ale nejen na ní, také na naše zdraví. Mírní příznaky infekcí, posiluje obranyschopnost, podporuje duchovní růst.

╰☆Achát šedý ☆╮

Základní achát, který se nijak nepřibarvuje, a působí velice klidným dojmem. Jeho kouřový vzhled má svůj důvod - brání svého nositele, ukrývá ho před negací a zlem, čistí negaci usazenou uvnitř těla nositele. Přináší vnitřní uspokojení. Traduje se, že achát šedý otevírá třetí oko, ale také pomáhá unaveným očím. Hodí se tedy pro každého, kdo má problémy s očima, blahodárně působí také na oční nervy.

╰☆Achát zelený ☆╮

Achát zelený, stejně jako achát mechový, přináší prosperitu a penízky. Používá se jako podpůrný kámen při léčení kožních chorob, zažívacího ústrojí. Dětem pomáhá v období růstu.

╰☆ aktinolit ☆╮

Aktinolit dodává sebedůvěru a pomáhá při strachu a obavách. Pomáhá při vykročení na novou životní cestu, ale I při odhození starých a nefunčních věcí, situací, vztahů...

╰☆ akvamarín ☆╮

Akvamarín přináší do života klid a štěstí. Ochraňuje vztahy láskyplné. Pomáhá při komunikaci. Používá se při bolestech zubů a očí. Používá se také jako podpůrný kámen při problémech se štítnou žlázou. Příznivě působí na svaly.

╰☆ amazonit ☆╮

Amazonit patří ke zklidňujícím kamenům, vhodný pro přívod pozitivní energie. Podporuje úspěch a štěstí.

╰☆Amazonit zelený☆╮

Amazonit zelený patří k projektivním i zklidňujícím kamenům, vhodný pro příchod pozitivní energie. Podporuje úspěch a štěstí, přináší prosperitu.

╰☆ ametrín ☆╮

Snoubí v sobě ametyst i citrín. Jedná se o velice silný duchovní kámen. Navozuje vnitřní klid, který je potřeba v meditaci i v běžném životě. Je to antistresový kámen, zahání nervozitu a stres. Přináší štěstí.

╰☆ ametyst ☆╮

Ametyst je kámen strážných andělů. Slouží pro ochranu a komunikaci s andělem strážným. Slouží při nespavosti, vyhání noční můry. Používá se na věrnost ve vztahu. Slouží jako podpůrný kámen při závislostech. Přikládá se na abscesy.

╰☆ angelit ☆╮

Angelit je kámen andělů a archandělů. Vyrovnává meridiány. Je to kámen pravdy a odvahy.

Tento krásně modrý kámen slouží ke spojení s anděly. Je jeden z mála polodrahokamů je neprůhledný.

Má mnoho krásných vlastností. Na léčebné úrovni vyrovnává energie meridiánů, pokud je přiložen na chodidla, kde se ponechá alespoň 30 minut. Léčí a harmonizuje 5. čakru, podporuje komunikaci ve vztazích, nejen partnerských. Příznivě působí na štítnou žlázu.

V duchovní oblasti slouží pro lepší komunikaci s andílky, pro astrální cestování, pro hlubokou meditaci. Dokáže naladit na anděly, na vyšší intuici, ale také pomáhá vstoupit do svého vnitřního já.

Vhodný pro zklidnění mysli a zmírnění depresí a smutku.

Jak tento kámen použít pro komunikaci s andílky?

Najděte si klidné místo, kde vás nikdo nebude rušit. Vložte kámen do levé ruky, nebo si navlékněte náramek s angelitem tak, aby se dotýkal vaší kůže. Zavřete oči a přivolejte svého anděla. Dostane vás do úrovně alfa, kdy můžete jeho přítomnost vnímat. Nechte své myšlenky volně plout, na nic nemyslete, jen položte svou otázku a jen vnímejte odpověď, skrze své pocity, nebo skrze své myšlenky. Přeji vám krásné zážitky s vaším andílkem.

╰☆ apatit ☆╮

Apatit, jak název napovídá, pomáhá překonat apatii a vnáší opět radost do života. Otevírá duši dokořán, podporuje nové myšlenky. Je zdrojem energie. Pomáhá při psychických problémech.

╰☆ aqua aura ☆╮

Aqua aura je kamenem čistoty, lásky, štěstí a prosperity.

╰☆Aura andělská☆╮

Každá aura je vlastně nejčistší křišťál s nanášením drahého kovu, v tomto případě stříbrného kovu. Používá se pro ochranu, a pro spojení s andělskou říší.

╰☆Aura modrá☆╮

Každá aura je vlastně nejčistší křišťál s nanášením drahého kovu, v tomto případě modrého kovu. Používá se pro ochranu, a pro spojení s andělskou říší. Přitahuje a podporuje krásné sny, ale nejen ty, ale i ty věštecké.

╰☆Aura zlatá☆╮

Každá aura je vlastně nejčistší křišťál s nanášením drahého kovu, v tomto případě zlatého kovu. Používá se pro ochranu, a pro spojení s andělskou říší. Nosí se na přivolání štěstí.

╰☆aqualite☆╮

Aqualite je kámen spojený s vodním živlem, očišťuje tělo i duši, odvádí negativní energii, působí jako silný ochranný kámen především pro vodní hvězdná znamení, tedy znamení Raka, Štíra a Ryb. Těm přináší také materiální zabezpečení, pokud vyvinou dostatečné množství své vlastní snahy.

╰☆aragonit☆╮

Ladí zablokované dráhy v těle, tzv. meridiány, působí příznivě proti infekcím. Používá se na rozpomenutí se na dětství nebo minulé životy. Vhodný také pro přecitlivělé lidi. Je rozvodnou sítí energie. Posiluje imunitní systém. Pokud si aragonit vložíte do vany s vanou, vstoupí do vás jeho energie, zklidní a očistí od negací.

╰☆ avanturín ☆╮

Avanturín se používá jako podpora při léčení alergií. Je to kámen štěstí a prosperity.

╰☆Avanturín červený☆╮

Používá se při problémech s láskou, při urovnání vztahů převážně milostných.

╰☆Avanturín zelený☆╮

Přivádí do života penízky a nápady, jak je vydělat. Podporuje prosperitu, čistí srdeční čakru a vnáší do života klid a rozvahu.

╰☆Avanturín modrý☆╮

Avanturín modrý je přírodní kámen, který přináší klid a štěstí. Přiklání čas na naši stranu, pokud tedy na něco čekáme, může nám k pozitivnímu výsledku dopomoci. Vhodný je také pro podnikatele a lidi na vyšších postech, těm přináší stabilitu a dobré výdělky. Ještě vhodnější je v kombinaci se zeleným přírodním avanturinem.

╰☆Avanturín sluneční modrý☆╮

Avanturín sluneční modrý skládá se z avanturínu modrého a pryskyřice, přináší klid a štěstí. Přiklání čas na naši stranu, pokud tedy na něco čekáme, může nám k pozitivnímu výsledku dopomoci. Vhodný je také pro podnikatele a lidi na vyšších postech, těm přináší stabilitu a dobré výdělky. Ještě vhodnější je v kombinaci se zlatým slunečním avanturínem.

╰☆Avanturín sluneční zlatý☆╮

Avanturín zlatý sluneční skládá se z avanturínu a pryskyřice, přináší úspěch a štěstí. Vhodný je také pro podnikatele a lidi na vyšších postech, těm přináší stabilitu a dobré výdělky. Ještě vhodnější je s kombinací s modrým slunečním avanturínem.

╰☆ avanturín zlatý☆╮

Avanturín žlutý přináší štěstí a prosperitu. Jedná se o jeden ze vzácnějších avanturínů. Podporuje radost a klid.

╰☆ azurit☆╮

Azurit je velice silný duchovní kámen podporující duši, jdoucí do hloubi duše, až na samé dno. Má v sobě sílu oceánů. Zlepšuje intuici, působí jako duchovní průvodce. Vhodný kámen pro otevření třetího oka, pro cestování v astrálním světě. Používá se také při meditacích. Rozšiřuje mysl a působí příznivě při učení. Působí blahodárně na komunikaci.

╰☆ bronzit ☆╮

Bronzit je považován právem za velmi silný ochranný kámen, který přitahuje pozitivum a odklání negace od nositele. Přináší stabilitu, klid v duši, zklidnění mysli, posiluje silnou vůli. Působí uklidňujícím dojmem při depresích a rozhozené psychice.

╰☆ býčí oko ☆╮

Býčí oko je odrůda tygřího oka. Slouží pro ochranu, nosí se jako talisman. Podporuje logické myšlení. Také podporuje prosperitu.

╰☆ citrín ☆╮

Citrín se používá jako kámen štěstí a penízků, je v něm hodně energie. Podporuje pozitivní energii.

╰☆ diopsid ☆╮

Diopsid má přenosnou energii, tedy velice krásně předávající tělu. Léčí tělo i duši. Legenda pravý, že spadl na Zem z Nebeského stromu života. Ze zdravotního hlediska velice dobře působí proti vyčerpání, na rovnováhu cukru v krvi, při odbourávání tuků, tedy působí příznivě na hubnutí.

╰☆ dumortierit ☆╮

Říká se, že naděje umírá poslední. A tento kámen slouží právě k naději. Vhodný pro ty, jež nemají štěstí ve svém životě, nebo prožívají horší období. Přináší pozitivní energii. Vhodný také při psychických potížích. Používá se při únavě a vyčerpanosti.

╰☆ epidot ☆╮

Epidot se používá na uvolnění a relaxaci. Léčí minulost a vzpomínky na ní. Vhodný pro workoholiky, vhodný jako pomocný kámen při příznacích syndromu vyhoření. Vhodný také pro duchovní růst.

╰☆ fluorit ☆╮

Fluorit je duchovní kámen, který působí na myšlení i myšlenky. Odstraňuje negativní energii, vhodný také pro lidi, kteří studují.

╰☆Fluorit duhový☆╮

Srovnává čakry v těle, působí harmonicky na duši. Používá se pro spojení se sebou samými, dovoluje nahlížet do vlastní duše, posiluje vlastní Já, projasňuje myšlenky.

╰☆ fosílie ☆╮

Fosílie má velký význam mezi drahými kameny. Pomáhá při stresujících situací a pomáhá při napravení chyb v životě. Pomáhá svému nositeli při všech záležitostech.

╰☆ fuchsit ☆╮

Kámen duchovních poradců, lidem, kteří pomáhají ostatním, zejména ve zdravotní a psychické oblasti. Podpoří Vás v nápadech, otevře bránu prosperity, ukáže Vaši vlastní cenu. Přinese klid do duše a pocit, že skutečně někam patříte. Pomůže rozvíjet se nejen v oblasti osobní, ale také pracovní.

╰☆ gagát☆╮

Příznivě působí na svého nositele, pomáhá odstraňovat strach, náladovost. Pomáhá při cestě životem, odhání noční můry. Chrání proti energetickým upírům, velice dobře působí při ochraně domu. Blahodárně působí na kůži a zuby, mírní stavy migrén a nachlazení.

╰☆ granát almandin☆╮

Granát je kamenem velké touhy a také touhy naplnit své sny a přání. Je také kamenem horoucí lásky, podporuje sex a touhu po partnerovi.

╰☆ granát grosulár☆╮

Je kamenem podnikání, především pomáhá přivodit krásné vztahy s klienty nebo zákazníky, má v sobě hodně mužské energie. Pročišťuje a rozšiřuje auru kolem těla, podporuje autoritu. Příznivě působí na játra.

╰☆ heliotrop (krevel)☆╮

Heliotrop nese s sebou znamení krve, ochraňuje tedy krevní oběh. Odstraňuje vše zlé a přináší dobré. Je to také kámen prosperity.

╰☆ hematit ☆╮

Hematit je vhodným kamenem při uzdravování. Čistí auru, je vhodný jakou součást detoxikace. Pomáhá při odvykání kouření. Je to také kámen krve, tedy pomáhá při čištění krve a krvetvorbou.

╰☆ chalcedon modrý☆╮

Chalcedon zklidňuje mysl, vrací zpátky na zem. Pomáhá při problémech ve vztazích. Ochraňuje na cestách, ochraňuje i doma. Nosí úspěch podnikatelům. Pomáhá při bolestech břicha a žaludku.

╰☆ chalcedon růžový☆╮

Kámen laskavosti a vlídnosti. Vhodný pro nové učení, a to i v pokročilejším věku. Je to také kámen důvěry, tedy vhodný pro ty, jež potřebují důvěru posílit.

╰☆ chalcedon zelený☆╮

Působí dobře na myšlení a myšlenky. Je to protitlakový kámen, tedy působí také při tlaku zvenčí velice uklidňujícím dojmem. Je to kámen radosti, lásky a pochopení, ale také prosperity. Při chronických nemocech, zvláště autoimunitních, působí velice blahodárně při dlouhodobém nošení.

╰☆ chrysopras ☆╮

Chrysopras se používá na nespavost, dokonce může zahnat noční můry.

Pro své detoxikační účinky je velice hojně využíván, neboť detoxikuje nejen tělo, ale také duši. Používá se na přivolání štěstí, úspěchu v pracovní oblasti i příliv penízků.

╰☆ lolit (cordierit)☆╮

Iolit je zvláštní duchovní kámen, vhodný na podporu intuice i meditace.

Je kamenem lepších zítřků, odhodlanosti i trpělivosti, s ním se cílů dosahuje mnohem snáze. Je to kámen šamanů, otevírá minulé životy, podněcuje věštecké sny.

Jako léčivý kámen je vhodný na trávicí ústrojí, při nedostatečnosti žaludku a žlučníku, na pročištění ledvin. Posiluje imunitu lidského těla.

╰☆ jadeit ☆╮

Jadeit je kámen prosperity, lásky, dlouhověkosti a plnohodnotného života. Pomáhá v podnikatelské činnosti uzavírat smlouvy, slouží také jako ochrana před nebezpečím. Vhodný je na vyrovnání meridiánů v těle, používá se také jako pomocníček při potížích s otěhotněním.

╰☆Jadeit bílý☆╮

Je kamenem čistoty a skromnosti. Přináší štěstí do života, pomáhá na křivolakých cestách životem.

╰☆Jadeit fialový☆╮

Působí příznivě při traumatech či bolestech duše. Navozuje vnitřní klid a pohodu.

╰☆Jadeit karmínový☆╮

Je kamenem vášně, je spojen s láskou a touhou.

╰☆Jadeit zelený☆╮

Zelený jadeit je vhodný především pro štěstí, které nám v životě chybí. Navozuje pocit důležitosti, podporuje sebevědomí.

╰☆ jantar ☆╮

Jantar je zkamenělá pryskyřice, která vznikala po mnoho milionů let. Proto má v sobě také velkou sílu a velkou moudrost. Používala se na vyhánění zlých duchů z domů, jako ochranný talisman i na podporu moudrosti. Dívkám přiváděl jantar možnost nalézt toho pravého muže, mužům zase úspěchy při zajišťování rodiny a peníze. Jantar se může použít jako podpůrný prostředek při léčení nemocí, vtahuje do sebe negativní energii.

╰☆ jaspis ☆╮

Jaspis působí proti stresu, vtahuje do sebe veškeré negativní energie. Je vhodný pro vedoucí pracovníky nebo lidi s vysokými ambicemi. Je také kamenem štěstí. Používá se také v těhotenství a před porodem, kdy uklidňuje a mírní bolesti. Vhodný také pro zvýšení sexuality.

╰☆Jaspis brekciový☆╮

Jaspis brekciový chrání před útoky z duchovní sféry, posiluje autoritu, přináší štěstí.

╰☆Jaspis červený☆╮

Jaspis červený můžeme velice dobře využít, pokud k nám někdo posílá negace, tento kámen je odráží zpět k tomu, kdo je k nám vyslal. Hodí se, pokud chceme vnést do svého života klid, třeba při stresových situacích. Velice dobře působí na játra a žlučník.

╰☆Jaspis dalmatin☆╮

Pomáhá při zvládnutí hyperaktivity. Pomáhá vážit si sebe sama, respektovat ostatní i jejich názory. Je dobrým kamenem, pokud máme slabší imunitu.

╰☆Jaspis dřevitý☆╮

Vhodný pro lidi studující, ať již ve škole nebo jako samouk. Třídí myšlenky a čistí meziprostory v mozku. Působí příznivě při bolestech hlavy. Vhodný je také při odstraňování nezdravých návyků, jako kouření a alkohol.

╰☆Jaspis kambaba☆╮

Kámen vnitřní rovnováhy a zklidnění duše, harmonizuje tedy nejen tělo. Kámen vhodný na modlitby. Přináší zklidnění a štěstí, poznání sebe sama a své životní cesty. Vyrovnává psychiku.

╰☆Jaspis leopardí☆╮

Jaspis leopardí také pomáhá přijmout sebe i ostatní lidi takové, jací skutečně jsou, tedy se všemi klady i zápory. Ukazuje pravé já. Dává větší sebevědomí a schopnost činu.

╰☆Jaspis mušlový☆╮

Tento minerál patří do fosílií, a jako takový nám pomáhá rozpoznat dobré a zlé, ochraňuje nás před různým nebezpečím, pomáhá v úspěšné kariéře.

╰☆Jaspis obrázkový☆╮

Podporuje imunitní systém, posiluje ho. Otevírá vzpomínky do minulosti, pokud si nedokážeme na něco vzpomenout. Používá se jako průvodce na další cestě životem, pokud se rozhodneme ukončit nějakou etapu života a vydat se jinou cestou.

╰☆Jaspis pestrý☆╮

Hodí se pro všechny, kdož chtějí uplatnit své nápady v praxi, dodává odvahu a pomáhá při realizaci čehokoliv.

╰☆Jaspis Picasso☆╮

Podněcuje nadání člověka, dává mu touhu něco dokázat. Vhodný pro umělce, i lidem, kteří chtějí něco vyrábět.

╰☆Jaspis síťový☆╮

Jaspis síťový působí velice regeneračním účinkem, udržuje v rovnováze energie Jin a Jing. Vhodný pro pamatování snů a astrálních cest. Rozšiřuje obzory a podporuje komunikaci. Chrání před psychickými upíry.

╰☆Jaspis sloní☆╮

Podporuje lásku, přitahuje vhodného partnera do našeho života. Rozvíjí v nás touhu milovat a být milován.

╰☆Jaspis třešňový květ☆╮

Třešňový jaspis slouží pro úrodu v životě, aby se nám dařilo a náš život jen kvetl.

╰☆Jaspis vogezit☆╮

Je to kámen stability a vyrovnanosti. Čistí geopatogenní zóny, chrání před nimi nositele.

╰☆Jaspis zebra☆╮

Nabuzuje věrnost, přináší potěšení ze vztahu, dává nám odvahu pracovat sami na sobě a na svých chybách.

╰☆Jaspis zelený☆╮

Jako kámen zdraví by neměl chybět v žádné minerálové lékárně. Utužuje zdraví, pomáhá při nemocech. Působí příznivě na psychiku a přitahuje penízky. Vhodný je také, pokud máte často noční můry nebo naopak špatně spíte.

╰☆Jaspis žlutý☆╮

Pomáhá při milostných a partnerských vztazích, čistí tyto vztahy. Používá se jako talisman při cestování nebo na cestě životem. Je to detoxikační kámen, který můžeme využít nejen na detoxikaci těla, ale také aury.

╰☆ kalcit ☆╮

Kalcit používá se na ochranu a na načerpání energie. Používá se jako podpůrný kámen při depresích. Používá se k harmonizaci čaker.

╰☆ karneol ☆╮

Karneol je hojně využíván jako ochrana peněz pro podnikatele, zlepšení toku těchto peněz. Pomáhá odstraňovat žárlivost a další negativní emoce. Vhodný také pro klidný spánek.

╰☆ korál ☆╮

Korál snad netřeba představovat. Korál má v sobě sílu moře a přírody. Je to velice mocný minerál, který ochraňuje a přivádí do života pozitivní události. Vhodný také při hledání lásky, nebo udržení zdraví.

╰☆křemen jahodový☆╮

Tento kámen nás vede po cestě životem, pomáhá při složitých rozhodnutí, velice posiluje naše sebevědomí. Jako léčivý minerál pomáhá při menstruačních i jiných bolestech, zahání noční můry, působí příznivě na spánek. Čistí a harmonizuje játra, žaludek a žlučník.

╰☆ křemen modrý☆╮

Křemen modrý dodává klid a harmonii, působí proti stresu a vnitřnímu neklidu. Přikládá se na 5. a 6. čakru.

╰☆ křišťál ☆╮

Křišťál odstraňuje negativitu, čistí prostory i auru. Zesiluje pozitivní energii. Pomáhá při samostatnosti. Používá se na ochranu proti magii. Drží duchy v dostatečné vzdálenosti.

╰☆ kunzit ☆╮

Kunzit je kamenem tvůrčích dovedností, vhodný také při studiu na soustředění. Má blahodárný účinek při psychické únavě, syndromu vyhoření, klidní nervy, srdce a oběhový systém. Vhodný také při onemocnění kloubů a svalů.

╰☆ kyanit ☆╮

Kyanit je vhodným pomocníkem při touze zhubnout, mírní bolesti. Je to kámen vyrovnanosti a komunikace, ale také myšlení. Vhodný při studiích, nebo při práci, kde používáte především hlavu.

╰☆ labrodorit ☆╮

Labradorit hodí se pro všechny, kdož chtějí nahlédnout pod pokličku budoucnosti. Čistí auru, podporuje intuici. Má v sobě velkou sílu a tuto sílu také předává.

╰☆ lapis lazuli ☆╮

Lapis lazuli se používá především k ochraně a k meditacím. Má v sobě velkou sílu, ochraňuje svého nositele. Je to také kámen komunikace a láskyplných vztahů.

╰☆ larimar ☆╮

Larimar je jeden z nejvzácnějších kamenů, spojen s mořem v Karibiku. Velice silný duchovní kámen.

╰☆ láva ☆╮

Láva se používá na rozjasnění života, radost, životní energii i sílu. Poskytuje velkou ochranu nejen dětem. Vhodná při studiu, ale i únavě a depresích.

╰☆liberit☆╮

Přináší do života optimismus a sebedůvěru, trpělivost i dobrou komunikaci, naopak pomáhá odnést strachy i trému. Vhodný kámen, pokud se chystáte na zkoušku nebo jinou životní událost, ve které chcete uspět. Příznivě působí na zrak, imunitu i trávicí systém.

╰☆magnetit☆╮

Působí jako magnet, přitahuje dobré do života i těla, a špatné zase odpuzuje. Dají se s ním vyladit meridiány i čakry, při správné točení po energetické dráze. Pomáhá i tam, kde je medicína bezmocná, tedy pokud se nemůže nalézt zdroj zdravotních obtíží, dokáže magnetit toto místo lokalizovat a vyrovnat. Je však třeba delšího používání. Při položení na krk zezadu léčí, a pokud trpíte neklidnými nohy v noci nebo křeči, pak je dobré položit ho do postele k chodidlům.

╰☆ magnezit ☆╮

Magnezit se používá při stresu a k meditacím. Očišťuje od cizích energií. Používá se pro zklidnění duše.

╰☆ maifanit ☆╮

Maifanit je šamanský kámen, používám k mnoha rituálům a přáním, k nastavení životní dráhy člověka, změny osudu. Působí velice příznivě při kožních nemocech.

╰☆ malachit ☆╮

Malachit je kamenem úspěšných lidí. Nošený v peněžence přitahuje úspěch a prosperitu. Slouží také na ochranu těla i duše. Pokud se hodí i k vašemu hvězdnému znamení, pak je jeho účinek zdvojnásoben.

╰☆ měsíční kámen ☆╮

Tak, jako Měsíc získává a ztrácí na své síle, tak i tento kámen tak působí. Nejsilnější vibrace tedy jsou o úplňku měsíce, nejslabší, když je měsíc v Novu. Nejsilněji působí na psychiku a lásku. Vhodný jako podpora při pokusu otěhotnět.

╰☆ mokait ☆╮

Mokait je kamenem klidu a vyrovnanosti. Jedná se o jeden z protistresových kamenů. Přináší klid a pomáhá překonat problémy v životě.

╰☆ morganit ☆╮

Morganit je kamenem Božské lásky. Nazývá se růžový smaragd. Přináší lásku a pochopení.

╰☆ nefrit ☆╮

Nefrit je výborným pomocníkem, pokud máte problém s ledvinami nebo močovým ústrojím. Je to detoxikační kámen, který čistí organismus. Používá se také na klidný spánek a bolesti hlavy. Zmírňuje agresivitu nebo rozčílení, zklidňuje duši.

╰☆ obsidián ☆╮

Obsidián pomáhá vytahovat minulost z mysli, to, na co jste zapomněli, a chtěli byste si vzpomenout. Chrání před magií a zlem. Používá se při rovnání čaker, ale také na podporu jako přírodní antibiotikum.

╰☆Obsidián černý ☆╮

Obsidián černý pomáhá vytahovat minulost z mysli, to, na co jste zapomněli, a chtěli byste si vzpomenout. Chrání před magií a zlem. Používá se při rovnání čaker. Používá se také na podporu léčení, jako přírodní antibiotikum.

╰☆Obsidián mahagonový ☆╮

Obsidián mahagonový pomáhá všem úspěšným lidem, protože úspěch Vám nikdo neodpustí. Pak vzniká závist, mnohdy i nenávist, a přesně proti tomuto obsidián mahagonový brání. Podporuje podnikání. Zvláště vhodný v kombinaci s obsidiánem černým, ale své uplatnění nalezne i v kombinaci s obsidiánem vločkovým. U všech tří je pak tendence posilovat svou sílu, kterou každá odrůda obsidiánu v sobě má.

╰☆Obsidián vločkový ☆╮

Obsidián vločkový působí blahodárně na svého nositele, pomáhá uzavírat minulost, a hledět do budoucnosti. Chrání před magií a zlem. Používá se při rovnání čaker. Používá se také na podporu léčení, jako přírodní antibiotikum. Pomáhá zbavovat horečky.

╰☆ obsidián zlatý☆╮

Funguje velice dobře při věštění, nebo rozvíjení intuice.

╰☆ olivín ☆╮

Olivín je kámen úspěchu, štěstí ve finanční oblasti, zvyšuje vibrace a pomáhá při získávání lepšího pracovního místa.

Tento kámen má jemně světlounce zelenou barvu a velkou sílu v sobě. Najít ho můžete v České republice, nikam tedy za ním cestovat nemusíte.

Z léčebného hlediska je vhodný na problémy s vaječníky a kvasinkové nemoci, tedy zvláště pro ženy je to velice vhodný kámen, který může sloužit také jako módní doplněk, který pomáhá. Velice blahodárně působí na srdce a pomáhá při léčbě vředů. V dnešní uspěchané době hodně lidí trápí trávicí a vyměšovací systém, působí také příznivě na trávicí ústrojí, močový měchýř a ledviny. Tento kámen by tedy neměl chybět v žádné domácnosti, neboť má skutečně všestranné využití.

Z duchovního hlediska působí dobře na psychiku a čistí auru. Slouží také jako detoxikační kámen, je vhodný na problémy s játry, pokud se přiloží přímo na postižené místo. Jelikož tato onemocnění mají vždy duchovní příčinu, pak se zaměříme také na duchovní pomoc tohoto kamene.

Je to kámen lásky a spokojenosti, i když se o tom příliš nemluví, což je jistě škoda, neboť léčí bolavá srdce. Také pomáhá v pochopení starých bolestí, které si člověk nese s sebou. Při dlouhodobém nošení tohoto kamene především v době spánku přichází sny, které ukazují na to, jak na sobě lépe pracovat, co vás tíží z minulosti a co je třeba uzavřít. Zvyšuje také životní energii a dodává duševní sílu. Pokud pracujete s lidmi, pak vás tento kámen čistí od negací ostatních lidí. Při dlouhodobém používání pomáhá otevírat třetí oko, vnímat více svou intuici a správně vyhodnocovat, co je pro vás důležité a co nikoliv.

Dle mého názoru je to velice prospěšný kámen z více hledisek.

╰☆ onyx ☆╮

Onyx čistí, chrání a neutralizuje na poli hádek a nedorozumění. Dodává velkou životní sílu. Používá se při životních překážkách a stresech.

Je to kámen štěstí i neštěstí. Onyx je zvláštní tím, že se většinou neřadí mezi acháty, přesto do nich patří. Možná je to způsobeno jeho velkou silou, kterou ostatní acháty nemají - až na sardonyx, který má také zvláštní schopnosti, také je to achát, který se většinou mezi acháty neřadí.

Ale zpět k milovanému kameni jménem Onyx.

Tento kámen střeží anděl Onachiel. V tomto kameni je ukryto dobro i zlo. U tohoto kamene střídají se pruhy černé a bílé, proto se dá lehce rozeznat od ostatních kamenů. Někdy dají se koupit kameny pouze celé černé, ty mají větší moc než kameny pruhované.

Je to zvláštní kámen, který vám skutečně může přinést štěstí, ochránit vás od černé magie a prokletí, na druhou stranu však vám také může přinést velké neštěstí a bídu. Záleží, kdo tomuto kameni vládne, jak se o tento kámen stará, jaké má úmysly. Pochopitelně mluvím o nositeli kamene.

Každý kámen je živý a o tomto to platí dvojnásob. Dokáže zachytit jakékoliv emoce, jakoukoliv energii, proto se nepoužívá při rituálech, jedině, pokud byste chtěli jinému člověku přivodit neštěstí, pak můžete ho jistě použít při černé magii, vložit do něj své přání a předat jej tomu, komu nepřejete nic dobrého. Pro ty z vás, kteří jste třeba obdrželi tento kámen, a přestalo se vám dařit, nebo jste onemocněli, máte smůly kopec, mám pochopitelně i protikouzlo. Stačí, pokud tento kámen odnesete zpět k tomu, kdo vám ho poslat, a u jeho domu ho zakopete. Pokud by toto bylo neproveditelné, můžete použít ochrannou nádobu - naplníte jí střepy, rezavými hřebíky, jehly a špendlíky, přidáte svou vlastní moč a vhodíte tam tento kámen. Tuto nádobu je však třeba co nejdůkladněji zakopat ke starému buku, tak, aby jí nikdo nenašel nebo nevyhrabal. Tím pohřbíte i své neštěstí a začne se vám za pár dnů opět dařit.

Pokud jste si tento kámen koupili a nedaří se vám, pak je třeba pracovat na sobě a své strachy poslat pryč. Aby vám mohl přinést štěstí, je třeba, abyste uvnitř sebe byli také šťastni. Násobí tedy vaše štěstí a předá vám to své.

Jako kámen se nosí především v sobotu, neboť sobota patří planetě Saturn, planetě karmy, příčin a následků. Tato planeta je velký učitel, stejně jako Onyx stává se velkým učitelem na vaší cestě životem. V sobotu se jeho dobrá moc posiluje a špatná moc zeslabuje. Nosí se většinou na levém zápěstí. Tento kámen neměl by se nosit v blízkosti srdce. Dejte si jen pozor, aby kámen nebyl nijak poškozen, neboť pak se v něm láme zlo a proudí směrem k vám. Takového kamene raději se zbavte, než vám přinese smůlu a neštěstí.

╰☆ opál ☆╮

Opál je kamenem štěstí a lásky, ochraňuje na úřadech a při soudních jednáních.

╰☆ opál růžový☆╮

Růžový opál působí na oblast srdce, rozprostírá kolem nás lásku a spokojenost.

╰☆opál žlutý☆╮

Opál žlutý je kamenem štěstí , prosperity.

╰☆ opalit ☆╮

Opalit je kamenem přátelství a porozumění. Nemá žádnou léčivou moc.

╰☆ orlí oko ☆╮

Orlí oko je zvláštní kámen, symbolizující samotného Boha a jeho vidění. Je to vševědoucí oko otevírající brány do světa tajemna. Používalo se jako talisman před vším zlým, pro navození štěstí a spojení se světem andělů. Posiluje intuici, ale také imunitu a nervový systém.

Jeden z nejstarších a nejoblíbenějších talismanů. Často nazýván jako "všudypřítomné vševědoucí oko". Dává se mu za schopnost pozorovat vše i přes zavřené dveře. V dávných dobách jej egypťané používali ke zdobení soch svých bohů, pro zdůraznění božského vidění. Boha Ra, který byl bohem slunce, a boha Geba, který byl bohem země.

╰☆ perla☆╮

Perla nosí štěstí a lásku, prosperitu i pozitivitu do života.

╰☆Bílá perla☆╮

Bílá perla nosí štěstí a lásku, prosperitu i pozitivitu do života. Přináší nový začátek do života, pomáhá při realizaci projektů.

╰☆Černá perla☆╮

Černé perly podněcují úspěch a otevírají bránu prosperity.

╰☆ fialová perla☆╮

Fialové perly slouží zejména na ochranu těla i duše, na spojení s andílky a jinými bytostmi. Navíc jsou velice decentní a krásné, přináší tedy i klid a radost do života.

╰☆ meruňková perla☆╮

Meruňkové perly působí především ve zdravotní oblasti, čistí lymfu, harmonizují čakry i meridiány v těle.

╰☆ Růžová perla☆╮

Růžové perly přináší slávu a úspěch, ochraňují štěstí.

╰☆ Šedá perla☆╮

Šedé perly probudí Vaše vnitřní Já, pomohou Vám poznat sama sebe, navedou Vás na správnou cestu životem.

╰☆ perleť ☆╮

Perleť je vhodná pro posílení vztahů v rodině. Je to kámen štěstí a bohatství, ale i pro osobní ochranu.

╰☆ prehnit ☆╮

Prehnit pohlcuje negativní vlivy, mírní hyperaktivitu. Působí pro spojení s přírodou.

╰☆ pyrit☆╮

Působí jako energetický štít, chrání Vás před zlobou, závistí, ale i veškerým zlem. Dává energii nejen svému nositeli, ale i všemu okolo něho. Pokud tedy toužíte po lásce, postavte ho před fotografii toho, koho nosíte ve svém srdci. Také podporuje sebedůvěru a vše, čeho chcete dosáhnout. Příznivě působí proti pomluvám a negacím z okolí.

╰☆ regalit☆╮

Regalit pochází přímo z moře, získává jeho sílu i očistnou, čistí na všech úrovních. Podle barvy volíme také účel očistné procedury, červený regalit na lásku, černý na ochranu a pročištění od negací a modrý na spojení s andílky, tyrkysový na pomoc při plnění snů a přání.

╰☆ rodochrozit ☆╮

Rodochrozit je kámen lásky, vnímavosti a štěstí.

╰☆ rodonit ☆╮

Rodonit je kámen lásky. Pomáhá vymanit se z pout člověka, který vás má v moci. Zklidňuje srdce i mysl.

╰☆ rubelit ☆╮

Rubelit je kámen králů. Používá se místo rubínu, také přináší štěstí a prosperitu, také moc a autoritu.

╰☆ rubín v zoisitu ☆╮

Rubín je kamenem prosperity a úspěchu, zasazený v zoisitu se stává mocným ochranitelským kamenem.

╰☆ růženín ☆╮

Růženín je kamenem lásky. Léčí srdce. Používá se při všech problémech v lásce, ale také na podporu a rozvoj lásky.

╰☆ ryolit ☆╮

Ryolit je vhodný pro řešení různých problémů, kde nevidíme další možnosti, neboť otevírá mnoho cest k řešení a rozšiřuje naše obzory. Vhodný je na posílení sebevědomí. Vhodný pro zvýšení imunitního systému. Vhodný na psychiku a deprese.

╰☆ safír ☆╮

Vhodný je pro prosperitu, meditaci, při soudních procesech. Působí příznivě na psychiku i na oblast srdce, přitahuje lásku. Má blahodárné účinky na oblast srdce.

╰☆ sardonyx ☆╮

Sardonyx je kamenem ochranným, s ním získáte víru v sebe sama.

V dávných dobách i v dnešní uspěchané době je to velice prospěšný, a vyhledávaný kámen. Řadí se mezi acháty, krásná hnědá barva tohoto kamene střídá barvu bílou, v dokonalé harmonii a vyvážení.

Jeho uplatnění je velice rozsáhlé, používá se zejména při léčení depresí. Je to nádherný kámen pro oko i pro mysl, uklidňuje mysl a odbourává schopnost sebekontroly, kdy si člověk více věří a mnohem více ve svém životě dokáže.

Také dokáže ochránit svého nositele před všelijakými nástrahami. Člověk, který hledá svůj smysl života, by ho mohl velice dobře využít. Stačí nosit ho při sobě a ani na noc ho neodkládat, ale uložit si ho pod levou stranu polštáře.

Tento kámen má však další skvělé vlastnosti, jako je čestné jednání nositele. Pokud byste chtěli docílit čestného jednání u jiného člověka, museli byste mu tento kámen věnovat, nebo ho uložit v blízkosti jeho fotografie. Přes ni může tento kámen také dobře působit.

V lásce je tento kámen neocenitelným pomocníkem, neboť přináší do vztahu velké štěstí. S tímto kamenem odplouvají nepokoje a hádky. Při uložení do ložnice bude ochraňovat také intimitu vašeho vztahu.

Pokud zavěsíte ho na kliku u vchodových dveří do bytu či domu, ochraňuje váš byt či dům před zloději.

Jak vidíte, rozmanitost tohoto svatého kamene je opravdu velká. Určitě by v žádné sbírce neměl chybět. A propo, při vložení do peněženky zlepšuje osud a po čase přitahuje také finance.

Očista sardonyxu: Opláchněte ho pod tekoucí vodou, ani teplou, ani studenou, a položte ho přes den na parapet, kde dopadá vycházející slunce ve dnech Novu. Pokud nemáte své okno na východ a nemůžete tedy toto praktikovat, pak doporučuji položit ho alespoň na 3 hodiny na drúzu ametystu. Ten ho očistí a opět ho budete mít připravený k použití.

╰☆ septárie☆╮

Septárie je fosílie složená z více minerálů, proto má také nepřeberné množství účinků. Slouží jako ochranný amulet, většinou je tvarována do vejce, které připomíná svým vzhledem dračí vejce. Stejně jako draci i septárie může dobře posloužit v dobách ne příliš vlídných. Je v ní mnoho pozitivní energie, síly a ohně, která nám může být ku pomoci. Podporuje vnitřní rozvoj a dotažení svých plánů do konce.

Je vhodná proti bolestem hlavy, zubů, břicha, proti křečím i pro dobrou náladu. Přináší prosperitu a úspěch. Navozuje v těle sebeléčení.

╰☆ serafinit ☆╮

Serafinit slouží k meditacím, lepšímu napojení na anděly - a to i na ty nejvyšší, tedy serafy, neboť tento kámen je zasvěcen přímo serafům. Čistí tělo i duši od negací, pomáhá otevřít třetí oko, čistí 6. a 7. čakru a otevírá je.

╰☆ serpentin ☆╮

Serpentin chrání před hmyzem a živočichy, kteří mohou být pro člověka nebezpeční. Vhodný pro 6. a 7. čakru a k otevírání třetího oka.

╰☆ shattuckit☆╮

Jedná se o duchovní kámen zvyšující vibrace. Používá se k otevření třetího oka. Odstraňuje kletby všeho druhu, i ty z minulých životů. Proto je dobré ho nosit neustále při sobě, neboť také novým kletbám zabraňuje a posílá je zpět k tomu, kdo je na vás seslal. Umožňuje srozumitelnou komunikaci mezi jinými světy.

╰☆ sluneční kámen ☆╮

Sluneční kámen vnáší do života slunečnou záři, štěstí a úspěch.

╰☆ smaragd ☆╮

Smaragd je kamenem financí a prosperity. Také je kamenem velkých lásek.

╰☆ sodalit ☆╮

Sodalit má velmi vysoké vibrace duchovní i pozemské. Slouží pro zklidnění mysli. Rozvíjí logiku, podporuje intuici.

╰☆ sopečná brekcie ☆╮

Sopečná brekcie je tvořena lávou, proto se hodí na odbourání minulosti a chyb, kterých jsme se dopustili. Přináší štěstí a moudrost.

╰☆ spinel ☆╮

Spinel se používal už od pradávna jako elixír mládí, neboť měl prý schopnost omlazovat na těle i na duchu. Používal se při problémech v sexuální oblasti. Vhodný také pro podnikatele, neboť pomáhá realizovat nápady. Podporuje komunikaci ve vztazích, a to nejen partnerských.

╰☆ šungit☆╮

Šungit je kámen života, používá se na ochranu, i na zvýšení životní energie. Pomáhá léčit a regenerovat tělo. Mírní elektromagnetická pole a snižuje tak záření. Přitahuje štěstí.

╰☆ tanzanit ☆╮

Tanzanit je vysokovibrační kámen. Slouží pro zvýšení duchovní cesty, vhodný pro spojení s osobním andělem nebo pro práci s vlastním vnitřním Já.

╰☆ topaz ☆╮

Topaz působí pozitivně při strachu, vzteku a depresi, pomáhá zklidnit mysl i duši. Navozuje radost ze života a odhání noční můry. Pomáhá přijmout nebo i změnit svůj osud. Je to také kámen bohatství a prosperity.

╰☆ turmalín ☆╮

Turmalín je kámen radosti a štěstí. Přináší pozitivní vibrace a pozitivní energii. Chrání před zlými lidmi i magií.

╰☆ tygří oko ☆╮

Tygří oko chrání před nebezpečím. Vrací lidi zpět na zem. Slouží také k podpoře prosperity a peněz.

╰☆ tyrkys ☆╮

Tyrkys je ochranný kámen velice velké síly. Slouží pro štěstí, ochraňuje na cestách. Používá se při meditacích a zvýšení intuice. Pokud jste vyčerpání, může vám dodat potřebnou energii. Pokud milujete romantiku, pak je tento kámen vhodný právě pro vás. Je to také kámen prosperity a radosti.

╰☆ tyrkenit☆╮

Tyrkenit se používá při stresu a k meditacím. Očišťuje od cizích energií. Používá se pro zklidnění duše a krásným snům.

╰☆ unakit ☆╮

Unakit používá se k přivolání vizí, vhodný při věštění. Používá se též k meditacím. Podporuje duchovní růst.

╰☆ záhněda ☆╮

Záhněda je kamenem pomáhajícím při psychických problémech, vhodný při komunikaci. Zvyšuje soustředění, zahání noční můry.

╰☆ zkamenělé dřevo ☆╮

Zkameněné dřevo je velice zvláštní fosílie, u které se traduje, že prodlužuje život svému nositeli. Pomáhá na duchovní rovině sladit tělo i duši.