vyrobte si svíčku

Na svíčku budete potřebovat vosk, formu, knot, horkovzdušnou pistoli, hrníček a kastrůlek, barvu do svíček, gumičky, jehličky (můžete použít také párátko nebo špejli, kterou propíchnete knot přímo na okraji formy.

1) Připravte si formu a dejte do ní knot. Nechte ho z každé strany cca 2 cm delší. Formu uchyťte gumičkami, aby neměla nikde mezeru, knot uchyťte jehličkou.

2) Na plotnu dejte kastrůlek, do něj vložte plechový hrníček. Do kastrůlku dejte vodu a zapněte plotýnku na sporáku. Do kastrůlku dejte vosk, pokud chcete mít svíčku plnobarevnou, dejte trošku barvy do svíček a nechte rozehřát. Rozehřívejte na menší teplotu, aby se Vám vosk nepřepálil a nezačal hořet.

3) Rozpuštěný vosk odstavte z plotny, a nalijte do formy. Necháte zavadnout. Vosk se vám bude smrskávat, proto ho musíte dolévat. Jakmile se již nebude propadat a zůstane nahoře formy, můžete formu i s voskem uložit do ledničky.

4) po zhruba hodině vosk nahoře formy vyfoukejte horkovzdušnou pistolí, abyste měli svíčku zespoda hezky hladkou. Uložte opět do lednice a nechte zcela vychladnout.

5) vyndejte z ledničky, knot ořízněte přímo u svíčky a vyndejte svíčku z formy. Knot nahoře svíčky zakraťte na cca 1 cm. Svíčku máte hotovou a můžete ji použít, třeba na vyslovení přání andílkům.