znamení od andělů

Předtuchy provází lidstvo od nepaměti. Každý z nás měl někdy nějakou předtuchu, divný pocit, sen, který se stal skutečností. Jak je to ale možné? Jak můžeme vědět něco, co se ještě nestalo, a posléze se to stane skutečností?

Možná i vám se zdálo něco, co se pak stalo. Mohlo to být o pár metrů dál, jako v případě mé klientky, která viděla přejet svého pejska modrým autem, přímo u pouliční lampy. Druhý den skutečně se jí pejsek "splašil" a přejelo ho modré auto, ale pár metrů od pouliční lampy.

Jiným příkladem je nemožnost někam dojet. Sednete do auta, a ono nejede. Zkoušíte ho nastartovat, ale beznadějně. Rozhodnete se tedy jet autobusem a autobus vynechá, prostě nepřijede. Doběhnete na místo ze všech sil, kde jste měli být, a zjistíte, že tam nikdo není ani nebyl. Prostě jste tam jet neměli.

Dalším příkladem je opět automobil. Vždy nastartuje v pořádku, ale dnes ne a ne naskočit. Když se vám to po pár desítkách minut povede, odjedete a projíždíte nehodou, která se stala přesně o ty minuty dříve, kdy jste měli vyjet. A vy jste rádi, že vám auto nechtělo naskočit.

Dalším příkladem je klient, který se měl dostavit na jednání. Byla zima, náledí, tak šel pěšky. Upadl a narazil si "prdelku". To by asi nebylo nic zvláštního, zvláště, když to místami klouzalo. Přišel na schůzku, která proběhla celkem v pohodě. Za hodinu mu však volali, že nedodal určité materiály, které oni potřebují pro zdárné vyřízení žádosti, které bylo součástí této schůzky. Náhoda? Nebo mu andílci "podrazili nohy", aby ho upozornili, že mu to přece dávali najevo, když se mu tam ten den nechtělo, když hledal dlouho klíče od bytu, když nemohl najít svůj občanský průkaz, který má vždy v peněžence, ale teď tam nebyl, a on si nebyl vědom, že by on nebo někdo jiný vyndával?

Takto bych mohla pokračovat dlouho. Jsou to předtuchy? Ale kde se berou? Kde bereme tuto schopnost? Nebo to jsou andělé, kteří nám dávají znamení, že je něco v nepořádku? Posouzení nechám na vás.